Okunma

Microsoft’un WP 7 Beklentileri


04 Kasım 2010 Perşembe 19:34
Microsoft’un WP 7 Beklentileri

Windows Phone 7 piyasaya çıkalı neredeyse 1 ay oluyor. Microsoft, şimdilik Windows Phone 7’nin medyadan ve kullanıcılardan gördüğü ilgiden memnun. Fakat firma bu rakamlarla yetinmek istemiyor.

Bildiğiniz gibi Microsoft, Windows Phone 7’nin uzun süren geliştirilme aşaması boyunca mobil işletim sisteminin reklam ve pazarlama işine toplamda 500 milyon dolara yakın bir meblağda harcama yapmıştı ve firmanın her açıklamasında, bu yatırımlarının karşılığını sonuna kadar almak istediklerini belirtmişlerdi.

 

 

Bugün itibariyle bir internet sitesinde yer alan habere göre Microsoft yetkilileri Windows Phone 7’nin 2010 sonuna kadar 3.5-4 milyon cihaz üzerinde satılmış olmasını bekliyor. Bu oldukça yüksek bir sayı. Windows Phone 7 kısa süre içerisinde bu sayıya ulaşabilecek mi büyük bir soru işareti.

Windows Phone 7’ye pazarda büyük talep var. Bu bir gerçek. Özellikle HTC’nin Windows Phone 7 destekli telefonları mobil platformda parmak ısırtıcı istatistiklere sahip. 2010’un son çeyreğinde 3.5 milyon Windows Phone 7 destekli telefon satılması ise, her şeye rağmen ulaşılması zor bir hedef olarak yorumlanıyor.

:: Sizce Windows Phone 7 2010 dördüncü çeyreğinde Microsoft’un beklentilerini karşılayabilecek mi?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft’un WP 7 Beklentileri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’un WP 7 Beklentileri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’un WP 7 Beklentileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "