Okunma

Microsoft’un Yeni CEO’su Belirlendi mi?


15 Kasım 2013 Cuma 07:00
Microsoft’un Yeni CEO’su Belirlendi mi?

Yaz aylarında emeklilik kararını açıklayan Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın ardından şirketin başına gelecek isim uzunca bir süredir tartışılıyor. Bugüne kadar adayların arasında Nokia CEO’su Stephen Elop’tan Ford Motors CEO’su Alan Mulally’ye, kadar birçok ünlü yöneticinin adı geçti.

Son haberler ise şirketin tepe yöneticiliğine içeriden bir isim olan hali hazırdaki operasyon direktörü Kevin Turner’in geçeceği yönünde. Çin merkezli WPdang sitesinin isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberine göre bu karar çoktan verilmiş durumda.


Kevin Turner

WPDang’ın haberinde yer alan bir diğer önemli ayrıntı ise Kevin Turner’ın CEO’luğu 2 ya da 3 yıllığına üstleneceği ve ardından görevi Steven Elop’a devredeceği iddiaları.

Çinli sitenin iddiaları gerçekleşirse Microsoft tepe yöneticiliği için adı geçen her iki ismin de, bir ölçüde istediğini aldığı bir yöntem bulunmuş olacak. Bakalım şirketin yeni CEO’su ne zaman kesin olarak belli olacak?

:: Microsoft’un yeni CEO’su sizce kim olmalı?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Microsoft’un Yeni CEO’su Belirlendi mi?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bill gates olmasaydı Microsoft olmazdı. Microsoft olmasaydi şu an en az 10 yıl gerideydi teknoloji.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bill gates bir şeymi yapıyordu da bunlar yapacak appledan kopya hep

 3. SDN Okuru dedi ki:

  elop geçerse appleden para alır microsoftuda siler

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bi bill Gates değil sonuçta…. :))) bu espiri yüzyılın espirisi bence… her yere ve her mekana uyuyor.. :)))

 5. SDN Okuru dedi ki:

  microsoft windowstur windows ***** cılara yer yok.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bill gates’in askerleriyiz!!!

" Microsoft’un Yeni CEO’su Belirlendi mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’un Yeni CEO’su Belirlendi mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’un Yeni CEO’su Belirlendi mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "