Okunma

Microsoft’un Yeni Web Sitesi Görüntülendi


01 Temmuz 2012 Pazar 21:48
Microsoft’un Yeni Web Sitesi Görüntülendi

Bilgisayar kullanıcılarının yaygın olarak tercih ettiği işletim sistemlerinden olan Windows serisinin yaratıcısı Microsoft‘un kritik hamleleri devam ediyor. Yakın bir zamanda -Windows 7 sonrası- yeni sürümü Windows 8‘i satışa sunacak firma bu sefer temel yapı taşlarını değiştirmeyi hedefliyor.

 
(Eski Microsoft.com’un tasarımı bu şekildeydi)

Genel yapı itibariyle Metro denilen bir arayüze sahip olan yazılım bilindik Windows tasarımlarının dışında bir görünüm ve kullanıcı deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Uygulama geliştiricilerinin de gerek görsel gerek altyapı açısından Windows 8 uyumlu yazılımlar çıkardığı platform, kısa bir süre önce “Release Preview” sürümü ile meraklı bekleyişe son vererek indirilmeye açıldı.

Her geçen dakika büyük güne yaklaşılırken Microsoft cephesinden yeni bir hamle geldi. Yazılım devinin resmi web sitesinde değişikliğe giden yetkililer daha dinamik ve akıcı bir tasarım hazırladılar.

 
(Yenilenen tasarımdan bir görüntü)

Kimi noktalarda Metro arayüzünden etkilenmiş ve onunla uyumlu olarak hazırlanan yeni microsoft.com‘un giriş bölümünde yatay olarak ekranı kaplayan manşet alanı bulunuyor. Hemen üzerinde ise açılır şekilde tasarlanmış ana kategoriler yer alıyor. Sol menüde ise “Keşfet” başlığı altında Office, Windows Phone, Xbox, Internet Explorer ve Bing listelenmiş. Üstelik ana ekranı iş ya da ev kullanımı için kişiselleştirebilmeniz de mümkün.

Yeni siteyi mümkün olduğunca sade hazırlamaya çalışan tasarımcılar esnek ve dinamik bir yapıyı yine elden bırakmamışlar. Siz de şimdilik sadece belirli bir bölümü aktif olarak kullanılabilen yeni Microsoft’u görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

:: Yenilenen Microsoft’un web sitesini nasıl buldunuz?

 




yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft’un Yeni Web Sitesi Görüntülendi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    metro arayüzü çok kullanışsız gözüküyor!

  2. cipro06 dedi ki:

    foton şekil olmuş

" Microsoft’un Yeni Web Sitesi Görüntülendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’un Yeni Web Sitesi Görüntülendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’un Yeni Web Sitesi Görüntülendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "