MIUI Global beta programı tüm cihazlar için sona erdi!


16 Haziran 2019 Pazar 11:00
MIUI Global beta programı tüm cihazlar için sona erdi!

Xiaomi’nin cihazlarına özel olarak geliştirdiği arayüzü MIUI, 2010 yılından beri bütün modellere beta desteği sunmaktaydı. Ancak yapılan son açıklamaya göre söz konusu beta arayüz dağıtımı sona erdi. Kullanıcıların beta yapısı hakkında birbirleri ile fikir alışverişi yapabilecekleri ve geri bildirim gönderebilecekleri bu programın sona erdiği, Mi topluluğunun web sitesinden kısa bir blog yazısı ile duyuruldu.

MIUI Global beta programı tüm cihazlar için sona erdi

Yapılan duyuruya göre söz konusu güncellemelerin 1 Temmuz itibariyle yayınlanmayacağının altı çizildi. Şu an için kullanılmakta olan iki çeşit MIUI yazılımı mevcuttur. Birisi MIUI beta iken bir diğeri de MIUI stabil sürümüdür. Beta sürüm, yazılımın herkese açılmadan önce geliştiricilerin ve meraklı kişilerin kullanıp geri dönüşler sağladığı versiyondur. Stabil sürüm ise, yayınlanan beta sürümün eksikliklerinin giderilmiş şekilde kullanıma açıldığını ifade eder.

MIUI Global beta programı tüm cihazlar için sona erdi

Yapılan analizlere göre, kullanıcılar son zamanlarda test sürümünü kullanmak yerine direkt olarak stabil romları talep etmeye başladılar. Bunun asıl sebebi MIUI arayüzünün belirli bir olgunluğa erişmiş olması. Mühendisler de bu durumun farkına vardıkları için geçmiş telefon modellerine beta romlar üretmek yerine stabil romlar üzerinde daha fazla vakit harcama kararı aldılar.

Xiaomi, global beta programından bahsetmesine karşın, Çin’in beta programına dair bir açıklamada bulunmadı. Çin’de bulunan yüksek kullanıcı sayısı göz önüne alındığında, Çin’in beta programı içerisinde yapılacak geri dönüşler de geliştirme aşamasında oldukça yeterli olacaktır.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “MIUI Global beta programı tüm cihazlar için sona erdi!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mi 6 ya hâlâ pie güncellemesi bekliyorum

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  LG G2 ye de MIUI portlayin yaa
  . eon son 6 mi neydi onda kaldi.. Yeni MIUI istiyoruz.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yy

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mantarlar 😃 Çin’in kitlesi yeter diyorlar siz ne anliyonuz

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  xaoimi mi note 3ede gelecek mi peki mıuı11

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mi 8 lite için Android Q gelecek mi ?

 7. odairu1 dedi ki:

  Ben aldığımda telefonumda beta sürümü yüklenmişti. Bu sürüm stable mi yapılacak?

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sacmalık kullanıcılar bilgi vermese sorun nasıl cozulecek

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  MIUI 11 betası çıkacak yakında. O yüzden mıuı 10 bitti

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu artık fazla geliştirme olmayacağınında habercisi olabilir mi?

" MIUI Global beta programı tüm cihazlar için sona erdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MIUI Global beta programı tüm cihazlar için sona erdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MIUI Global beta programı tüm cihazlar için sona erdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "