Okunma

Mobil Arkadaşlık Deyip Geçmeyin


22 Ocak 2009 Perşembe 08:00
Mobil Arkadaşlık Deyip Geçmeyin

Cep telefonları çıktığı günden bu yana üçüncü parti şirketlere en çok para kazandıran yöntemlerden birinin de mobil arkadaşlık servisleri olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik, özellikle yurtdışında 3G destekli videolu görüşmeler ve 7 gün 24 saat erişim imkanı sunan mobil çöpçatanlık servisleri, bir yandan aldıkları reklamlar, diğer yandan da abonelik ücretleri sayesinde dev bir pazar oluşturuyor.

4 Yılda Rekor Büyüme

Juniper Research
adlı araştırma şirketi, mobil çöpçatanlık ve sohbet sektörünün 2013 yılına gelindiğinde 1,4 milyar dolarlık hacim kazanacağını öngörüyor. Gerek sunduğu farklı avantajlarla popülerlik kazanan yerel mobil servisler, gerekse mobil sürümlerini hazırlayan Match.com ve WebDate gibi internetin büyük oyuncuları, bu sektörün hızla büyümesine zemin hazırlıyor.

Sosyalleşmeye Doymuyoruz

Facebook ve benzeri sosyal ağların bu kadar büyük bir kitleye hitap etmesine rağmen, hâlen mobil çöpçatanlık servislerinin rağbet görmesi ise, hem internet yerine telefonu tercih eden kitlenin genişliğine, hem de içimizdeki “sosyalleşme” güdüsünün doyumsuzluğuna işaret ediyor olabilir. Bakalım yakın gelecekte mobil arkadaşlık servisleri nasıl bir rota izleyecek.

:: Mobil arkadaşlık servislerini kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mobil Arkadaşlık Deyip Geçmeyin”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ne sosyalleşme ama milleti sömürüyorlar onlarda uyanmıyor dahala aklım ermes telefon ile çöp çatanlık işlerine bu sektör gerçekden de büyümüş facebook gibi sitelerde bile online çalısanlar var bilhassa adresini ellerinden kaptıran arkadaslarım var nasıl beceriyorlar bunu anlamıs değilim görmeden gelin güvey oluyolar 🙂

" Mobil Arkadaşlık Deyip Geçmeyin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Arkadaşlık Deyip Geçmeyin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Arkadaşlık Deyip Geçmeyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "