Okunma

Mobil Cihazlar İçin URL Kısaltma


20 Nisan 2009 Pazartesi 09:27
Mobil Cihazlar İçin URL Kısaltma

Günümüzün hamarat İsveç çakıları olan mobil cihazlar için bilgisayardan alıntı uyarlama servisler de son hızla gelişmeye devam ediyor. URL kısaltma servislerinin de mobil alanlara sıçramaması düşünülemezdi.


İster barkod, ister minik bir URL adresi

Forum Nokia’da blog’u bulunan yazarlardan birisi, mobil cihazlar için Mobil Tiny URL servisini duyurdu. Mobil cihazlarda yazı yazmak en fazla zaman alan işlerin başında gelir. Hele uzun adreslerin mobil cihazlara girilmesi tam bir eziyet halini alır. İşte duyurulan servis, bu noktada çok işe yarıyor. Uzun adresleri ciddi oranda kısaltan servis tabi URL kısaltmanın yanında bir takım kullanışlı özellikler de sunuyor.

Şüphesiz ki bunların içersinden en dikkat çekici olanı girdiğiniz adreslere otomatik olarak barkod türetilmesi. Bu sayede cihazınızın barkod okuyucusu kullanılarak adresler otomatik olarak telefonunuzun ekranına geliyor. Size düşense sadece tıklayıp adrese gitmek oluyor.

Bilgi için: Mobile Tiny URL

:: Kısaltılmış URL adresleri hakkındaki düşüncelerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Cihazlar İçin URL Kısaltma konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Cihazlar İçin URL Kısaltma ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Cihazlar İçin URL Kısaltma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "