Okunma

Mobil İnceleme: Smash Hit


03 Temmuz 2014 Perşembe 16:22
Mobil İnceleme: Smash Hit

Mediocre Games tarafından geliştirilip, dağıtılan Smash Hit 6 Mart 2014’te çıkışını gerçekleştirdiği. Oyun özellikle sıradan ve sürekli kendini tekrar eden yapımlardan sıkılan oyuncuların ilgisini çekecek tarzda.

Aksiyon türünde olan Smash Hit’e girdiğinizde sizi camlardan oluşan bir dünya karşılıyor. Amacınız ise tek bir doğrultuda giderken, engellere ve hedeflere topları atmak. Ancak bu her ne kadar kulağa kolay gelse de, oyun içerisinde o kadar kolay olmuyor.

Aslında oyunda sürekli tek bir doğrultuda gidiyorsunuz. Tek kontrol ettiğiniz topar. Ancak oyunda fizik kuralları birebir işlediği için topları hedefe ulaşacak şekilde atmak pek kolay olmuyor. Kenarlarda bulunan üçgen can hedefleri vurarak daha fazla top kazanabildiğiniz gibi bazı engelleri de aşmanız gerek.

Engel derken önünüze DNA şeklinde dev cam yapılar veya bloklar çıkabiliyor. Hareket halinde olduğunuz için uygun mesafeden ve yükseklikten top atarak bunları geçmeye çalışıyorsunuz.

Ancak oyunun en güzel noktalarından biri ıskalamdan vurduğunuz her on hedeften sonra, tek seferde attığınız top sayısı artıyor. Bu kazanç özellikle zor ve hareket eden hedefleri daha kolay yok etmenizi sağlayabiliyor.

IOS platformunda Games Center desteği olan Smash Hit, puanlama sistemini kat ettiğiniz mesafeye ve vurduğunuz topların sayısı üzerine hesaplıyor. Toplamda 13 bölümün yer aldığı oyunda bir adet ücretli içerik bulunuyor.

Premium olarak adlandırılan ücretli içerik sayesinde, bölümlere kaldığınız yerden başlama, bölümü tekrardan oynama ve bulut saklama gibi özelliklere sahip olabilmeniz mümkün. Aksi takdirde topunuz bitip, bölümü geçemediğinizde oyuna sıfırdan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Ancak premium‘un fiyatı 4,29 TL gibi oldukça makul bir düzeyde.

Ayarlar bölümüne girdiğimizde ise oyun sesi ve müziğini kısma dışında, diğer oyunlarda pek görmediğimiz grafik ayarı yer alıyor. Üç kademeden oluşan ayar sayesinde oyunu düşük, orta ve yüksek kalitede çalışmasını sağlayarak, telefonun daha az enerji tüketmesini sağlayabilmek mümkün.

Oyunun en önemli noktalarından biri olan grafiklerine de değinmeden geçmek olmaz elbette. Smash Hit camdan oluşan bir dünyada oluştuğu için ışıktan, gölgelemeye kadar oyunculara iyi bir hissiyat vermek zorunda. Çünkü uzaklık veya yakınlık algısı ancak bu şekilde uyandırabiliyor.

Bu konuda oldukça başarılı bir işe imza atan geliştiriciler, özellikle kırılma efektleri konusunda da iyi bir iş ortaya koymuşlar. Bir de oyunun kolay kontrolleri, kaliteli grafiklerle birleşince ortaya kusursuza yakın bir yapım çıkmış.

 

Oyunu oynadığım sürece her hangi bir hata veya eksik ile karşılaşmadım. Ayrıca Smash Hit yapısı gereği, oyuncuları bir önceki rekorlarını sürekli kırmaya teşvik ettiği için elinizden bırakamayacağınız bir yapım. Bazı yapımcıların sürekli bir şeyler satmasına karşın, Mediocre Games bu konuda her hangi bir baskı yapmamakta. Yani oyunda bulunan 4,29 TL değerindeki premium’u almayı tamamen oyuncuların inisiyatifine bırakıyor.

İndirmesi ve oynaması ücretsiz olan Smash Hit’i IOS için buradan, Android için ise bu adres üzerinden indirebilirsiniz.

:: Smash Hit’i beğendiniz mi?

 
yazarUtku Utkucu

ShiftDelete.Net'in çiçeği burnunda oyun editörü Utku, her gün en yeni oyun haberlerini SDN okurları için hazırlıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Mobil İnceleme: Smash Hit”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Abi bence bu oyun çok iyi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Abi bu oyun çok iyi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Iki kere tanitilacak kadar cezbedici bir oyun degil. Kurulup hemen ardindan kaldirilacak oyunlar katagorisinde.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  oyunun bir bugu var , öldüğünüz anda veya kristale vuramayıp top kaybınız olduğunda , menü tusuyla ana ekrana gelip görev yöneticisinden oyunu sonlandırıyorsunuz, hemen ardından tekrar oyuna girdiğinizde bir iki kristal geride başlıyo oyun, bu şekilde hem kullandığımız toplar eksilmiyor ve para harcamadan oyunda ilerleyebiliyoruz

" Mobil İnceleme: Smash Hit konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil İnceleme: Smash Hit ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil İnceleme: Smash Hit ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "