Okunma

Mobil Reklamda Lider iPhone


09 Şubat 2009 Pazartesi 05:40
Mobil Reklamda Lider iPhone

GfK ve mobil sosyal ağ Limbo ortaklığıyla yapılan araştırmaya katılan ABD ve İngiltere’deki toplam 2.000 kullanıcı arasında, mobil web ve uygulamaları sıklıkla kullanan iPhone sahiplerinin, yer bazlı reklamlara daha fazla yanıt verdiği ortaya çıktı.

Her Şey iPhone İçin

Mobil reklamlarda verilen telefon numaraları ise iPhone kullanıcıları tarafından, diğerlerine göre iki kat fazla arandı. Öte yandan, diğer cep telefonu kullanıcılarının yedide biri, reklam sonucu bir ürün aldığını veya mağazaya gittiğini belirtirken, bu oran iPhone kullanıcılarında dörtte bire yükseliyor.

iPhone kullanıcılarının genel profil olarak mobil aktivitelerle daha içli dışlı oldukları su götürmez bir gerçek. Peki, sizce mobil cihazlar ile ilgili çalışan firmalar, cep telefonlarını “iPhone ve diğerleri” şeklinde ayırmalı mı?

:: iPhone için yapılan kıyakları etik buluyor musunuz?

Bilgi İçin : GfK
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Reklamda Lider iPhone konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Reklamda Lider iPhone ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Reklamda Lider iPhone ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "