Okunma

Mobilin Geleceği VoIP


07 Mart 2010 Pazar 14:18
Mobilin Geleceği VoIP

VoIP, mobil cihazlarda Fring, Skype gibi yazılımlar ile iyi bir yükselişe sahip olsa da hak ettiği değeri henüz bulmuş değil. Pazar araştırmaları şirketi In-Stat tarafından açıklanan verilere göre 2013 yılında VoIP hizmetleri oldukça büyük bir pazar haline gelmiş olacak.


Fring en çok tercih edilen mobil VoIP yazılımlarından biri.

Rapora göre VoIP kullanıcılarının sayısı, açıklanan yılın sonuna gelindiğinde 288 milyon seviyesine ulaşmış olacak. Özellikle 3G ve WiMAX/LTE ağları üzerinden yapılacak olan ses transferi, veri trafiğinin önemli bir bölümünü oluşturur hale gelecek. Kablosuz ağ bağlantısına sahip cihaz satışlarının patlama yapacağına dikkat çekilen raporda 2013 yılında 400 milyon Wi-Fi destekli telefonun satılacağı öngörülüyor. Ayrıca VoIP yazılımlarının ve servislerinin toplamda 35.2 milyar dolarlık bir hacme ulaşacağı tahmin edilmiş. Bu rakamdaki en büyük payın ise Asya Pasifik’e ait olacağı düşünülüyor.

:: VoIP servislerini kullanıyor musunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Mobilin Geleceği VoIP”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Şifremi unuttum ne yapmalı

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Mobilevoıp şifre mi unuttum

 3. SDN Okuru dedi ki:

  voip şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  voip şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor

 5. SDN Okuru dedi ki:

  şifremi unuttum ne yapmam gerekiyor

" Mobilin Geleceği VoIP konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobilin Geleceği VoIP ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobilin Geleceği VoIP ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "