Okunma

Symbian’da Kontrol Robotlarda!


14 Temmuz 2009 Salı 08:40
Symbian’da Kontrol Robotlarda!

Mobil Robotlar adından, MoBots olarak kısaltılan uygulama, kapsamlı yetenekleriyle Symbian adına ilk sayılabilecek bir yazılım. Birbirini takip eden birçok görev verebileceğiniz robotlar ile kısa mesaj gönderebilir, konum bilgilerinizi belirtebilir, hatta Twitter hesabınıza önceden belirlediğiniz bir yazının otomatik olarak girilmesini sağlayabilirsiniz.


Tek bir mesaj ile önceden belirlediğiniz Twitter yazınızın mobil cihazınızdan girilebilmesi faydalı bir özellik.

Robotların en güzel yanıysa, verilen görevlerin birbirini tetikleyebilmesi. Örneğin telefonunuzdan uzakta olduğunuz bir durumda, tek bir kısa mesaj ile saatler sürebilecek işlemin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Atanan tüm görevler için de bir izin listesi bulunan uygulama ile robotların yetkilendirmesini de ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede olası bir hatanın da önüne kısa yoldan, kesin olarak geçilmiş oluyor. Symbian S60 3.sürüm Pre Fp1 ve FP1 cihazlar ile sorunsuz çalışan MoBots, ücretsiz olarak sunuluyor. Uygulamayı indirmek için buradaki resmi MoBots sayfasını kullanabilirsiniz.

:: Bu tür uygulamalar mobil cihazlarda standart hale gelse kullanışlı olur mu?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Symbian’da Kontrol Robotlarda! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Symbian’da Kontrol Robotlarda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Symbian’da Kontrol Robotlarda! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "