Modern Warfare 2’de İslam’a Hakaret


09 Ekim 2012 Salı 07:34
Modern Warfare 2’de İslam’a Hakaret

Modern Warfare 2 oynuyorsanız, çoklu oyunculu modlarında rotasyona eklenen Favela adlı haritayı da görmüşsünüz demektir.

İşte bu haritada tuvalette bulunan bir resmin çerçevesinde yazan Arapça cümleler, İslam dinine inanan oyuncuları çileden çıkartmaya yetti de arttı bile.

Zira çerçevenin klozetin üzerinde yer alıyor olması ve üzerinde “Allah güzeldir ve güzelliği sever” yazısının bulunması Müslüman oyuncuların Infinity Ward‘a çığ gibi tepkiler vermesine yol açtı.

Bunun üzerine Infinity Ward haritayı rotasyondan çıkararak gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından tekrar rotasyona ekleneceğini açıkladı.

Yapılan araştırmalar sonucunda da haritanın amatör bir tasarımcı tarafından hazırlandığı ve Infinity Ward‘un bu konu ile ilgili bilgisi olmadığını ortaya çıkardı.

Aşağıdaki videoya göz atarak, haritada bulunan resim çerçevesi ve yazıları görebilirsiniz.

:: Infinity Ward’un bu ihmalkarlığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Infinity WardyazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

47 yorum - “Modern Warfare 2’de İslam’a Hakaret”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Babadan oğula nesli bu o*’lar..

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  oraya o çerçeveyi koyanın embesil olduğu belli. anca tuvalet modellersin. kasıtlı olduğu bariz helada çerçevenin işi ne. sonradan bir kaç kişinin eklediği yamada olabilir. ilk versiyon incelenmeli.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  siz hala oynayın bu ırkçı oyunu onlara para yedirin…

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  mw2 serisini steamden aldığım oyunun şu an itibarı ile tüm oyunlarını bilgisayarımdan ***** anlamı yok diyen arkadaşlara sesleniyorum; Birisi yüzümüze karşı anamıza babamıza sövse ona gereken dersi verirdik dimi? Sahabeler anam babam sana feda olsun demişler. Benim anamdan babamdan da öte Peygamber’imize hakaret eden ondanda öte Allah’ımıza hakaret eden insanların bu safsata oyunların benim pcmde işi yok arkadas. yanlışlık konusunu gelince o haritada bulunan koca dağın üstündeki hac işaretinide mi yanlışlıkla koymuşlar neden hristiyanlığı yüceltiyorlar peki bu mu hoşgörü?Başkası senin matematikte toplama işareti olan hac işaretinin altında oynamak zorundamı bide hoş görüden ***** hristiyanlık yüceltiliyor ve inanmadıkları hak peygamberi aşağılı***** dinine saygım var burada aşağılanan benim o yüzden sesim yüksek çıkı***** için en iyi oyun cod serisi iken şimdi bedava versen alamayacağım kadar kötü bir oyundur benim için

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  dun babam habere bakiyordu ben disimi fircaliyordum beni cagar misdi ben simdi bakmak istedim dayima ve turkiyedeki dedemin evine uyardim adim hasan 6 yasindayim

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Tek kelime bunların hakkı recmedilme dir. BU dinsizler hangi hakla dunyanın yaklaşık 1,5 milyar müslümanı ve bu müslümanlar hakkı biliyor diye veya dinlerine hakaret etme haklarını nerden alıyorlar bu soysuzlar bu saatten sonra ben infinity grubunun oyunlarını asla almam ve de tavsiye etmem?
  SiZde destek verin

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Ateistlere kafirlere gün doğ***** arapça yazıyosa nolmuşmuş ypk bile olmazmış..cehennemde ateşi yutarsınız inşallah size hoşgörü kendimize hakarettir

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  yazık. en çok oynadığımız oyun 🙁

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Arapçe kelime mi? Bayrağımızı ayaklar altına alanlara da “bez parçası yer silmede kullanılmış, ne var bunda?” desene.

  Hoşgörü mü? Atatürk, IQ olarak senin 10 katın olduğuna göre, Fransız Larousse’ye niye nota verdiğini araştır istersen, senin zihniyetinle “amaan nasıl olsa 3-5 kişinin okuyacağı bir örnek” deyip geçebilirdi.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  uzaylılarla savaşmak lazım

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Hiç bir manevi değeri, inancı olmayan, insan olma özelliklerini kaybetmiş beyinlerden başkalarının manevi değerlerine saygı da beklenemez.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  La bu oyunda zaten amac ***** ingiltereylemi savasiyoruz ? Muslumanlar kotu ve terorist olarak nitelendiriyor bizlerde seckin amerikan komandolari yaada rus olarak musluman olduruyoruz 🙂

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Hoşgörü bekleyen arkadaş.İslamiyet hoşgörü dinidir ve tek dindir bu ***** islamda böyle birşeye hoşgöreü gö***** buna hoşgörü gösteriyorum diyerek ”Ehhhh olabilir” dersen,bu hoşgörü ***** adına düpedüz dinini boşvermişlik ***** onu yapandan da yayınlayandan da elbette soracaktır.Hoşgörüyle dejenereliği karıştırmayın.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Arapça cennet dilidir ve Allah kelamıdır, bu nedenle kutsaldır, herşeyi yaratan Cenab-ı Hak bu dille insanlara hitap ettiği için bu dil kutsaldır, bu dili konuşanı deği,l bu dilin kendisini bu nedenle severiz. Hz. Adem cennette arapça konuştu. Bu kutsallığı anlamak için çakma müslüman olmamak yeterlidir. Anlamayanlar bence maneviyatlarını sorgulamalı, inanmayanlar ise kendi maneviyatlarına bakmalı, İslami konulara onların ne güçleri ne akılları yeter.

 15. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı real madridli Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Puhahaha neyse konu katledilmesin gidelim burdan

  tamam ben kaçıyom zaten bizede her yer sohbet haa

 16. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı hamza5806 Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  yürü be aslansın ben Fenerbahçeli’yim o yüzden avatarını pek beğenmedim amma .. neyse

  Puhahaha neyse konu katledilmesin gidelim burdan

 17. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı real madridli Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Hala kızarım ama bu sefer haketmişler ben hem real madridliyim hem de gsli

  yürü be aslansın ben Fenerbahçeli’yim o yüzden avatarını pek beğenmedim amma .. neyse

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  MW serisinde zaten müslüman öldürüp duruyorduk. Ona kızmadınız da küfre mi kızdınız? İkisi de aynı şey değil mi?

 19. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı hamza5806 Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  vay vay vay vay vay real madridli sen en ufak küfre kızardın bee
  edit:avatarın hayırlı olsun dicemde hani sen real madridliydin
  aynısından bide benden en sevdiğim oyundu artık benim için bir şey ifade etmiyor

  Hala kızarım ama bu sefer haketmişler ben hem real madridliyim hem de gsli

 20. Ziyaretçi dedi ki:
  Alıntı real madridli Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Şerefsizler!

  vay vay vay vay vay real madridli sen en ufak küfre kızardın bee
  edit:avatarın hayırlı olsun dicemde hani sen real madridliydin
  aynısından bide benden en sevdiğim oyundu artık benim için bir şey ifade etmiyor

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Şeref***ler!

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  müslümanlar da oynamasınlar arkadaş böyle oyunları (ben de müslümanım ve kesinlike benim hayatımın merkezi olan dinime saygı duymayan insanlara destek olmam, aksine elimden gelirse, bu saygısızlığı, onların yaptığının ölçüsünde ödetirim.)

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Müslümanlar tepki için en ufak noktasına kadar arıyor demekki oyun çıkalı 4 sene olacak anca keşfedebilmişler

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Hiç kimsenin Arapça’yı kutsal dil saydığı yok. Söz konusu Arapça cümlede “Allah güzeldir ve güzelliği sever” yazıyor mu? Yaazıyorrr. Biraz kafatasının içerisindeki organı kullansan insanların alfabeye değil alfabe ile yazılmış cümlenin oluşturduğu anlamın orada bulunmasına isyan ettiğini anlardın…

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  “Arapça’yı kutsal dil sanan aptallar sağ olsun klozet kapağının üstünde yazıyor diye illa çatışma çıkarıyor. Türkçe, İngilizce yazsa hiç sesiniz çıkmaz ama değil mi? ” yorumunu yapan ziyaretçi bilip bilmeden konuşma. tuvalette allah’ın ismi yazıyormuş. böyle saygısızlık var mı? kimin evinin tuvaletinde allah yazıyor. sen de konuşuyorsun yaa..

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Arapça’yı kutsal dil sanan aptallar sağ olsun klozet kapağının üstünde yazıyor diye illa çatışma çıkarıyor. Türkçe, İngilizce yazsa hiç sesiniz çıkmaz ama değil mi?

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  “tuvalette bir arapça kelime var diye hakaret oldugu anlamına gelmez”
  diyen ziyaretçi yazı klozetin üzerinde yazıyıor ve tamamen hakeret içeriyor

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Demişki adamlar bunu bile göremeyecek hoş görülü dine sahipler demiş.
  Güya aklınca tenkit minvalinden gönderme yapmış.bana bak ardakaşım Tuvalet veya buna yakın şeyler avrupa kültüründe içkinin sarhoşluğun mide bunaltısının boşaldığı yerleri temsil eder.
  Birincisi tuvalet gibi insanların yaşamlarının mahremiyetini ve başka edebi şeylerini görüntüyen içeren şeylere kutsal şeyler veya dalga amaçlı olan şeyler yazılmaz.
  2.si sayın arkadaşım Oradaki Allah güzeldir güzelliği sever ifadesi tuvalet görüntüsünden de kesiştiği üzere sarhoşluğu ve Allah’ında sarhoşluğu tasvip etmesi ve sarhoş olması anlamlarını temsil ***** kadar olmayan beyninle (çoğu da varda kullanmadığından dolayı böyle diyorum) ileri geri konuşma.
  Biz sizlere bir şeyler söylemiyorsak derdiniz olmasın bizlere bir şeyler söylemek.

  Edit’e:Lütfen mesajımı yayınlayınız hakaret ve küfür içerikli olmadığı gün gibi ortada.

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  en sevdiğim savaş oyunuydun artık benim için bir şey ifade etmiyorsun

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Cd si vardı kırıp attım

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  onu yapanı bezetmek gerek

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  para hiç vermedim zaten iyiki de vermemişim

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben bu oyunu yıllardır oynuyom tuvalette yazıyı geçtim orada tuvalet olduğunu bile hatırlamıyom vay arkadaş.

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  insanların senin dinin hakkında yazdıkları bu kadar önemli mi gerçekten? insanların ne yaptıklarına bu kadar çok takılmamak lazım belki islam hoşgörü dini olarak öğretiliyor, ama hoşgörülü olmayı kimse bilmiyor..

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  bence çok gerçekçi olmuş

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  dün islam aleminden bi arkadaşımı aradım, burada oyun yüzünden herkes çileden çıktı dedi.

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  yazık be yazık.

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  merak ettiğim bir nokta bunu kim nasıl keşfetmiş hangi ara nasıl olmuş ??? bir konuyu daha anlamış değilim bu Müslüman’lığa olan bu ön yargı niye

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  Üzerinde ne yazdığını bilmeyen bir texture sorumlusu bir yerden o çerçeveyi alıp koymuştur bence. Kasıtlı olduğunu sanmıyorum ama yinede bu tip işler daha dikkatli yapılmadır.

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  tuvalette bir arapça kelime var diye hakaret oldugu anlamına gelmez

 41. Ziyaretçi dedi ki:

  Tabi ki kasıtlı yapılmış!!!

 42. Ziyaretçi dedi ki:

  Büyük ihtimalle keyfi olarak rahatsız etmek için hazırlanmış ve oraya koyulmuş. Tesadüf olduğunu düşünmüyorum.

 43. Ziyaretçi dedi ki:

  mw2 yi treyarch yapmadi ki infinity ward yaptı

 44. Ziyaretçi dedi ki:

  ne tryarch ı yahu 🙂 İnfinity Ward olmasın

 45. Ziyaretçi dedi ki:

  zaten para veripte oyunu aldığımız yok ama kötü bir şey

 46. Ziyaretçi dedi ki:

  bütün savaş oyunlarında var

 47. Ziyaretçi dedi ki:

  adamlar bunu bile hoş göremeyecek kadar ‘hoşgörülü’ bir dine sahipler gerçekten…

" Modern Warfare 2’de İslam’a Hakaret konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Modern Warfare 2’de İslam’a Hakaret ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Modern Warfare 2’de İslam’a Hakaret ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 2. 2 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 3. 3 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 4. 4 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 5. 5 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 6. 6 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 7. 7 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 8. 8 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 9. 9 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 10. 10 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!