Okunma

Modern Warfare 2’ye İlk Bakış


03 Ağustos 2009 Pazartesi 06:21
Modern Warfare 2’ye İlk Bakış

Infinity Ward‘ın yapımcılığını üstlendiği FPS türünde geliştirilen ve Call of Duty serisinin altıncı halkası olacak olan Modern Warfare 2, oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İlk Modern Warfare’in devamı niteliğinde olacak yapımda bulunacak yeni özelliklere göz atalım.

Modern Warfare 2’de, dördüncü yapımın sonunda yaşanan olayların ardından birkaç yıl geçmiştir. Çavuş “Soap” MacTavish, Özel Hava Kuvvetleri‘nde (SAS) yüzbaşılığa terfi etmiştir. Rus Örgütü’ne ise artık Imran Zakhaev’in, aynı onun gibi milliyetçi tutkulara sahip eski yardımcısı Vladimir Makarov tarafından başkanlık edilmektedir. Yeni düşmanımız, intikam ve yarım kalan nükleer faaliyetleri tamamlamak amacıyla harekete geçer. Ayrıca Makarov Zakhaev‘in ölümünü sebep göstererek destek toplar. Bu yıllarda Rusya’da güçlü bir üs kurmuştur.

Bunun üzerine MacTavish, Task Force 141 adı altında seçkin, birçok ulustan kişilerin yer aldığı bir komando birliğine başkanlık eder ve yeniden güç kazanan Rus Ultranationalist (Aşırı Milliyetçi) örgütüne karşı saldırıya geçer. Oyunda kontrol edeceğimiz kişi de bu birlikte bir acemi olan Gary “Roach” Sanderson.

Görevlerin geçtiği alanlar Rusya’nın dağları, Afganistan’da bir çöl ve Brezilya’da Rio de Janeiro eyaleti. Kar motoru, helikopter gibi araçları kullanıp, su altında yüzebileceğiz. Yeni araç-gereçlerin yanında silahlar da yapıma eklenecek. Oyun ekranında hiçbir gösterge yer almayacak. Bunun yerine yeni araç-gereçlerle görebileceğiz. Örneğin, silahın üzerindeki radar.

Single Player’ın yanında Special Forces adı verilen yeni bir mod ile co-op oynayabileceğiz. Silahlar ve araç-gereçlerimizi alıp arkadaşlarımızla birlikte çarpışabileceğiz. Multiplayer modlar ise daha da geliştirilecek yeni oyunda yerini alacak. Single Player’da birden fazla karakteri yönetebileceğiz. Bilindiği üzere Call of Duty’de birden çok ulus var.

10 Kasım 2009‘da raflarda olacak olan yapım PC, PS3 ve X360 konsollarında çıkacak. Karakter ve silah detayları, kar ve kumun etrafa savrulması, kan öğesi gibi birçok detay oyunun tadı tuzu olacak. Serinin önceki halkalarında çok fazla kullanıcı sayısına sahip olan Call of Duty, altıncı oyunu ile de çok iddialı geliyor.

:: Call of Duty serisi, İkinci Dünya Savaşı konusuyla mı devam etmeli, yoksa modern zaman savaşlarıyla mı?

Yazan: Emre İliksiz
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Modern Warfare 2’ye İlk Bakış”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    tskelr s1z har1kas1n1zz

" Modern Warfare 2’ye İlk Bakış konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Modern Warfare 2’ye İlk Bakış ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Modern Warfare 2’ye İlk Bakış ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "