Monitör alırken nelere dikkat edilmeli?


07 Şubat 2021 Pazar 20:10
ABONE OL
Monitör alırken nelere dikkat edilmeli?

Teknoloji ekipmanları her geçen gün gelişmeye ve yenilenmeye devam ediyor. İçerisinde bulunduğumuz dönemde özellikle kullanıcıların, daha verimli çalışabilmesi ve iş akışını kontrollü yönetebilmesi adına gerekli hale gelen donanımlar, aynı zamanda içerisinde pek çok detayıda barındırıyor. Satın alma noktasında önem arz eden bu detaylar özellikle fiyat performans açısından önem arz eder hale geldi. O sebeple bu yazımızda, en önemli teknolojik ekipmanların başında yer alan monitörü satın alırken dikkat etmeniz gereken noktaları derledik.

Ekran Tipi

Monitör seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin başında ilk olarak ekran yani panel tipi gelmektedir. Günümüzde piyasadaki monitörlerde yaygın olarak iki tip panel bulunuyor. Bunlardan birincisi, ucuz fiyat ve yüksek ekran yenileme hızları ile dikkat çeken TN paneldir. Diğer ise renk gösterimi açısından oldukça başarılı olan ve profesyonel kullanıcıların tercihi olan IPS paneldir. Bu panel tipi, TN panellere göre daha düşük tepki süresi ve yenileme hızlarına sahiptir.

Monitör seçimi yaparken, kullanım alanınıza göre panel seçiminizi yapmalısınız. Profesyonel bir kullanıcı iseniz IPS panel, günlük kullanım için ise TN panel seçebilirsiniz.

Ekran Boyutu

Monitör tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ekran boyutudur. Piyasada birçok farklı boyutta ekran boyutuna sahip monitör bulunsuda, satın alım noktasında ihtiyacınıza yönelik tercih yapmanız faydanıza olacaktır. Örneğin çok kapsamlı işleri bir arada yapmanız gerekiyorsa, 27-32 inç bir monitör tercih etmelisiniz. Ancak günlük kullanım noktasında 24 inç bir monitör ihtiyacınıza cevap verecektir.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Monitör alırken nelere dikkat edilmeli? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Monitör alırken nelere dikkat edilmeli? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Monitör alırken nelere dikkat edilmeli? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme