Okunma

Motorola’dan Yeni Droid İçin Yeni Arayüz


27 Mayıs 2012 Pazar 14:53
Motorola’dan Yeni Droid İçin Yeni Arayüz

Motorola, Android 4.0 işletim sistemi güncellemesi için hazırladığı yeni arayüze dair bir video yayımladı. Standart Android arayüzü gibi görünen çalışmada farklar ancak detaylara bakıldığında fark ediliyor.  

Örneğin ekran kilidi alışageldiğimiz Telefon ve mesajlar uygulamasına gönderen iki kısayoldan dörde çıkarılmış. Yeni arayüzde ikonların değiştirildiği de görülüyor. Bunun yanı sıra tıpkı HTC One X’te olduğu gibi kameraya da yeni bir özellik eklenmiş: hızlandırılmış fotoğrafçılık. Motorola, HTC’nin yeni beğeni toplayan modelinde olduğu gibi kamera video kaydındayken fotoğraf çekmeyi de mümkün kılmış. 
Android 4.0 güncelleştirmesi aslında Motorola’nın bu gibi küçük değişiklikler yapmasını gerektirmeyecek kadar yeni özellik ve güzellik getiriyordu. bol getiren, onun ICS cilt ile bir kaç yeni öğeler ötesine Motorola için gerek yoktu. OS güzelliği arayüz güzelliğinden çok daha güçlü. 
Motorola’nın pek yakında piyasaya süreceği Motorola Droid RAZR MAXX ve Motorola Droid RAZR modellerinin sahip olacağı Android 4.0 güncellemesi için bakalım videodaki arayüzden daha fazlasını sunabilecek mi?
:: Motorola’nın yeni Android 4.0 arayüzü hakkındaki düşüncellerinizi burada paylaşabilirsiniz.
Motorola, android, android 4.0, droid, droid maxx, droid razr, htc, htc one x

Örneğin ekran kilidi alışageldiğimiz telefon ve mesajlar uygulamasına gönderen iki kısayoldan dört kısayola çıkarılmış. Arayüzde ikonların değiştirildiği de görülüyor.

Bunun yanı sıra tıpkı HTC One X’te olduğu gibi kameraya yeni bir özellik eklenmiş: hızlandırılmış fotoğrafçılık. Motorola, ayrıca HTC’nin yeni beğeni toplayan modelinde olduğu gibi kamera video kaydındayken fotoğraf çekmeyi de mümkün kılmış.

Android 4.0 güncelleştirmesi aslında Motorola’nın bu gibi küçük değişiklikler yapmasını gerektirmeyecek kadar yeni özellik ve güzellik getiriyordu. Videodan görülemeyebilir ancak OS güzelliği, gerçekte arayüz güzelliğinden çok daha ileride. Yine de işletim sistemine yapılan makyajların sayısı fena değil.

Motorola’nın pek yakında piyasaya süreceği Motorola Droid RAZR MAXX ve Motorola Droid RAZR modellerinin sahip olacağı Android 4.0 güncellemesi için bakalım videodaki arayüzden daha fazlasını sunabilecek mi?

:: Motorola’nın yeni Android 4.0 arayüzü hakkındaki düşüncellerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Motorola’dan Yeni Droid İçin Yeni Arayüz”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Droid 2 global icn bi haber bekliyoruz guncelleneck mi yoksa es mi gecilecekk

 2. SDN Okuru dedi ki:

  atrix icin de 4.0 guncellemesi bekliyoruz;)

 3. SDN Okuru dedi ki:

  İyi olmuş gercekten bir de samsung yapsa ne olur ki

 4. SDN Okuru dedi ki:

  hoşş

" Motorola’dan Yeni Droid İçin Yeni Arayüz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Motorola’dan Yeni Droid İçin Yeni Arayüz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Motorola’dan Yeni Droid İçin Yeni Arayüz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "