Okunma

Mozilla, Firefox logosunu değiştiriyor


11 Haziran 2019 Salı 20:40
Mozilla, Firefox logosunu değiştiriyor

Mozilla, ücretli Firefox versiyonu ile birlikte bir değişiklik haberiyle daha karşımıza çıktı. Firma yetkilileri, markanın artık bir tarayıcıdan daha fazlasını ifade ettiğini göstermek adına yeni logolar tasarlandıklarını belirtti. Bu değişiklik arayışının altında, Mozilla’nın insanlar tarafından hatırlanma isteği yatıyor.

Mozilla, Firefox markasını güncellemeler ile destekliyor

2002 yılında piyasaya sürülen marka; şifre yöneticisi Lockwise, özel dosya paylaşım servisi Send ve güvenlik aracı Monitor ile birlikte bünyesini bir hayli genişletti. Bu bağlamda kendisine yeni logolar arayan yetkililerin bu davranışı, piyasalar tarafından beklenmekteydi.

Şirket, yaptığı açıklamada kendi marka sisteminin “internetin geleceği hakkında iyimser olmak için radikal bir harekete imza atmak”, “birçok dili konuşarak şeffaflık yaratmak“ve”küresel bir bakış açısı oluşturmak” gibi fikirlere dayandığını ifade etti. Yönetimin bir diğer hedefi ise pozitif bir bakış açısıyla var olan avantajları yakalamak.

Firefox

Firma, paylaştığı bildirisinde şu sözlere de yer verdi: ” Tarayıcımız, yaşayan bir marka olarak, asla durmayacak. Biz ve Dünya değiştikçe, o da gelişmeye devam edecek.”
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mozilla, Firefox logosunu değiştiriyor”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Tilkinin kuyrugu kalmis bir tek zamanla neler olacak bakalim

" Mozilla, Firefox logosunu değiştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mozilla, Firefox logosunu değiştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mozilla, Firefox logosunu değiştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "