Okunma

Mobil Firefox Gelişiyor


24 Aralık 2008 Çarşamba 11:00
Mobil Firefox Gelişiyor

Mozilla, Fennec için Alpha 2 sürümünü yayınladı. Mobil telefonlar için geliştirilen ve şimdilik sadece Nokia Internet Tablet‘lerde çalışan bir Firefox sürümü olan Fennec‘in bu yeni güncellemesi, Alpha 1’e bir hayli benzese de, kaputun altında bazı geliştirmeler yatıyor. Daha hızlı yakınlaştırma ve sayfalar yüklenirken daha fazla etkileşim sunan Fennec Alpha 2, Firefox 3’teki gibi adres çubuğuna yazmaya başladığınızda geçmişi tarayıp listeleme özelliğine de sahip.

Masaüstünde bile çok faydalı olan bu özellik, tuş takımıyla adres girerken hayat kurtarıcı bir nitelik gösterebilir. Yeni bir açılır pencere engelleyicisi, parola yöneticisi ve kişisel bilgileri silme seçeneği bulunan Fennec’i, Windows işletim sisteminde denemek için buradan indirebilirsiniz.

:: Firefox mobil pazarında da popüler olur mu?

Bilgi İçin : Mozilla
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Firefox Gelişiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Firefox Gelişiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Firefox Gelişiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "