Okunma

VR ve AR destekli Firefox Reality duyuruldu


04 Nisan 2018 Çarşamba 15:15
VR ve AR destekli Firefox Reality duyuruldu

Teknoloji şirketleri sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojileri üzerine çalışmalar yürüterek, teknolojilerin son tüketiciye daha yaygın bir şekilde ulaşmasını sağlıyor. Bu noktada sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojileriyle entegre internet kullanımı ve uyumlu internet tarayıcılarını da gerektiriyor. Mozilla da bu durum karşısında Firefox Reality tarayıcısıyla tüketicilerin karşısına çıkacak.

Bu alanda çalışmalar yürüten Mozilla da sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojileri için özelleştirilmiş internet tarayıcısı hazırlığında olduğunu duyurdu. Firefox’un bir versiyonu olacak olan bu tarayıcı, hem sanal gerçeklik (VR) hem de arttırılmış gerçeklik (AR) platformlarıyla tam uyumlu olacak.

Firefox Reality nasıl çalışacak?

Firefox Reality adına sahip olacak tarayıcı özellikle çapraz platform desteğiyle de sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik cihazlarında internet kullanımını kolaylaştıracak. Oculus Go gibi tamamen cihaz bağımsız sanal gerçeklik platformları ve diğer işletim sistemleriyle eşzamanlı olarak senkronizasyon yapan tarayıcıdaki veriler diğer cihazlardaki Firefox tarayıcıdan da görüntülenebilecek.

:: VR ve AR teknolojilerinin tarayıcılarla uyumlu çalışması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" VR ve AR destekli Firefox Reality duyuruldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere VR ve AR destekli Firefox Reality duyuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda VR ve AR destekli Firefox Reality duyuruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "