Okunma

Mozilla Fransa’yı Kafaladı!


30 Ekim 2009 Cuma 18:00
Mozilla Fransa’yı Kafaladı!

Açık kaynak denince ilk akla gelen şirketlerden Firefox ve Thunderbird gibi programların geliştiricisi Mozilla, şu sıralar Fransızlar’ı bir başka seviyor olabilir. Zira son söylentilere göre, 50 bini Microsoft Outlook, 80 bini de Lotus Notes ile e-postalarını takip eden Tax Authority(ülkedeki vergi yasalarını kontrol eden kamu kuruluşu), bu iki yazılımı tekrar lisanslamak yerine açık kaynağa geçmeyi planlıyor.

Yeni hedef ise elbette Mozilla‘nın başarılı e-posta istemcisi Thunderbird. Daha önce Fransız Savunma Departmanı ve Kültür Bakanlığı‘nın geçiş yaptığı Thunderbird‘in Fransa devlet dairelerindeki toplam kullanımı, planlanan geçişlerle birlikte 200 bini bulacak.

:: Siz hangi e-posta istemcisini kullanıyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mozilla Fransa’yı Kafaladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mozilla Fransa’yı Kafaladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mozilla Fransa’yı Kafaladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "