Okunma

Mozilla Şifreleri Halka Açtı


29 Aralık 2010 Çarşamba 08:30
Mozilla Şifreleri Halka Açtı

Mozilla, aktif olmayan Mozilla kullanıcı adlarının ve şifrelerinin Aralık ayının başlarında internete sızdırıldığını açıkladı.

44000 adet aktif olmayan kullanıcının addons.mozilla.org sitesi için verilerinin bulunduğu veritabanının yanlışlıkla halka açık bir web sunucusuna konduğu belirtildi. (Firefox 4 Beta 8 Çıktı)

Sızdırılan şifreler Mozilla’nın eklenti sitesinde kullanılıyordu

Kullanıcılar Endişelenmesin

Mozilla’nın altyapı güvenliği yöneticisi Chris Lyon, durumun kullanıcılar için bir risk taşımadığını, çalışan tüm şifrelerin silindiğini söyledi.

Sitenin mevcut kullanıcılarının, şifre kodlama yöntemleri değiştirildiği için yaşanan bu durumdan etkilenmeyeceği de belirtildi.

:: Mozilla’nın böyle bir hata yapması ve bunu olayın üzerinden neredeyse bir ay geçtikten sonra duyurması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mozilla Şifreleri Halka Açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mozilla Şifreleri Halka Açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mozilla Şifreleri Halka Açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "