Mozilla yeni şifre yöneticisini kullanıcılara sundu!


27 Mart 2019 Çarşamba 07:30
Mozilla yeni şifre yöneticisini kullanıcılara sundu!

Mozilla büyük ölçüde gizlilik ve güvenliğe odaklanarak kendini rakiplerinden ayırmaya çalışmaya devam ediyor. iOS için bulunan şifre yöneticisi Firefox Lockbox, Android kullanıcılarına da sunuldu!

Mozilla’nın şifre yöneticisi Firefox Lockbox Android için geldi!

Şirketin birçok şifre yöneticisi varken neden böyle bir alana girdiği konusunda net bir açıklama yok. Fakat Mozilla güvenlik konusuna önem verdiğini her atılımı ile vurguluyor. Firefox Lockbox‘ın diğer şifre yöneticilerine kıyasla en iyi özelliği ise olabildiğince rahat şekilde tasarlanmış olan ilk kurulum sürecidir.

Uygulamayı yükledikten sonra, parolalarınızı Firefox‘tan otomatik olarak kopyalıyor. Bu sayede bunları birer birer elle yazarak harcayacağınız zamandan tasarruf ediyorsunuz. Diğer bir avantajı da, telefonunuzun otomatik tamamlama işleminde kaydedilen şifrelerle aynı şifreleri kaydetmesi.

Mozilla'nın şifre yöneticisi Firefox Lockbox Android için geldi! - ShiftDelete.Net1

Bunları kopyaladığınızda, daha sonra telefonunuzun parmak izi okuyucusunu kullanarak veya yüz tanıma özelliğini kullanarak düz metin olarak erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca bir artı olarak, Firefox’un masaüstü sürümüne bağlanır ve sizi masaüstü sürüm ile şifrelerinizi eşleştirme çabasından da kurtarır.

Güvenlik konusunda merak içinde olanlar için söylemek gerekirse, kimlik ve şifre bilgileriniz 256 bit şifreleme ile Firefox Lockbox veritabanında korunuyor. iOS için uzun süredir kullanılan uygulamadan artık kolaylıkla Android cihazlarınızda da yararlanabilirsiniz.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mozilla yeni şifre yöneticisini kullanıcılara sundu!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Firefox önce Android için optimizasyon yapsın. Ne işi var parola yöneticisi ile? He bunu ücretli yapacak derseler anlarım.

" Mozilla yeni şifre yöneticisini kullanıcılara sundu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mozilla yeni şifre yöneticisini kullanıcılara sundu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mozilla yeni şifre yöneticisini kullanıcılara sundu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 2. 2 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 3. 3 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 4. 4 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 5. 5 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 6. 6 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 7. 7 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
 8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 9. 9 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!
 10. 10 Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü? Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü?