Okunma

Rüzgar Daha Sert Esecek


04 Aralık 2008 Perşembe 06:41
Rüzgar Daha Sert Esecek

MSI tarafından üretilen Wind, yeni bir işlemci ve daha önemlisi yenilenmiş bir kuzey köprüsüyle gelecek. Intel’in, güç tüketimi azaltılmış Atom Z530 işlemcisi, şu anki tek çekirdekli Atom‘dan yaklaşık 0,5 Watt daha az enerji tüketiyor. Bu çok büyük bir fark yaratmasa da, değiştirilecek kuzey köprüsü, Wind’in genel güç tüketimini önemli ölçüde değiştirecek. US15W isimli yeni bir yongayla gelecek olan yeni modellerde, önceki 11 Watt‘ın üzerinde güç tüketen 945GC kuzey köprüsü, artık sadece 4,3 Watt harcayacak. Dolayısıyla bu doğrudan önemli bir pil ömrü artışı yaşatabilir.

Diğer Özellikler

Aynı zamanda MSI yeni Wind ürünleriyle birlikte, bir modelde hem katı hem de mekanik depolama ürünlerini sunmayı planlıyor. İşletim sistemi ve yazılımların üzerinde çalışabileceği küçük bir SSD yanında depolama için büyük bir mekanik disk de barındıracak. Elbette SSD içeren model birazcık pahalı olabilir; fakat fiyat konusunda MSI’ın çok ileri gideceğini düşünmüyoruz.

:: MSI’ın yeni Wind’leri yeni yılda görür müyüz?

Bilgi için: MSI
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Rüzgar Daha Sert Esecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rüzgar Daha Sert Esecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rüzgar Daha Sert Esecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "