Bir dijital platform daha RTÜK ile karşı karşıya!


02 Temmuz 2020 Perşembe 16:00
Bir dijital platform daha RTÜK ile karşı karşıya!

Sosyal medya düzenlemesiyle, bazı popüler mecralara gelebilecek engeller konuşulurken, şimdi de Mubi gündeme geldi. RTÜK, Mubi’nin internet üzerinden yayın yapma lisansı olmadığını gerekçe gösterdi ve 72 saat içinde gerekli işlemler yapılmazsa platformun engelleneceği açıklandı. Mubi Türkiye engellenecek mi soruları kafaları karıştırırken platformdan açıklama geldi.

Mubi, gerekli işlemlerin yapılacağını açıkladı

RTÜK (Radyo Televizyon Üst Kurulu) tarafından internet üzerinden yapılan açıklama, Mubi üyelerinin kafasını karıştırmıştı. Yapılan açıklamada, Mubi’nin internet üzerinden yayın yapma lisansına sahip olmadığı ve 72 saat içerisinde başvuruyu yapıp, lisans ücretini peşin ödemediği durumda platforma erişimin engelleneceği belirtildi.

Mubi Türkiye engellenecek mi sorularına ise yanıt geldi. Platform Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, gerekli işlemlerin yapıldığını, Türkiye’nin kendileri için çok önemli olduğunu ve faaliyetlerin sürdürüleceğini açıkladı. Bu paylaşım da üyeleri rahatlattı diyebiliriz. Yapılan paylaşımı aşağıda görebilirsiniz.

Ayrıca Mubi dışında, RTÜK tarafından yapılan ihtarda 4 yayıncının daha ismi geçiyordu. Cine 5, Sinop Yıldız TV, Aras TV ve Kanal 58’e de aynı uyarı yapıldı. Bu yayıncıların da 72 saat içinde gerekli işlemleri yapmaması durumunda internet üzerinden erişime kapanacağı bildirildi. Bu dört yayıncı tarafından ise konuya ilişkin bir açıklama henüz yapılmadı. Diğer yandan RTÜK tarafından yapılan açıklamaya da buradan ulaşabilirsiniz.
yazarDeniz Keskin

1998 yılında doğan Deniz Keskin, medya alanına ilk adımını Aydın Doğan Lisesi’yle attı. İlk deneyimini Hürriyet Gazetesi’nde staj yaparak kazandı. Marmara Üniversitesi’nde eğitimine devam ediyor ve SDN bünyesinde çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

İzninizle nefes alabilirmiyiz.

" Bir dijital platform daha RTÜK ile karşı karşıya! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir dijital platform daha RTÜK ile karşı karşıya! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir dijital platform daha RTÜK ile karşı karşıya! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  2. 2 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  3. 3 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  4. 4 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  5. 5 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  6. 6 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  7. 7 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  8. 8 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  9. 9 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  10. 10 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor