Bir dijital platform daha RTÜK ile karşı karşıya!


02 Temmuz 2020 Perşembe 16:00
Bir dijital platform daha RTÜK ile karşı karşıya!

Sosyal medya düzenlemesiyle, bazı popüler mecralara gelebilecek engeller konuşulurken, şimdi de Mubi gündeme geldi. RTÜK, Mubi’nin internet üzerinden yayın yapma lisansı olmadığını gerekçe gösterdi ve 72 saat içinde gerekli işlemler yapılmazsa platformun engelleneceği açıklandı. Mubi Türkiye engellenecek mi soruları kafaları karıştırırken platformdan açıklama geldi.

Mubi, gerekli işlemlerin yapılacağını açıkladı

RTÜK (Radyo Televizyon Üst Kurulu) tarafından internet üzerinden yapılan açıklama, Mubi üyelerinin kafasını karıştırmıştı. Yapılan açıklamada, Mubi’nin internet üzerinden yayın yapma lisansına sahip olmadığı ve 72 saat içerisinde başvuruyu yapıp, lisans ücretini peşin ödemediği durumda platforma erişimin engelleneceği belirtildi.

Mubi Türkiye engellenecek mi sorularına ise yanıt geldi. Platform Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, gerekli işlemlerin yapıldığını, Türkiye’nin kendileri için çok önemli olduğunu ve faaliyetlerin sürdürüleceğini açıkladı. Bu paylaşım da üyeleri rahatlattı diyebiliriz. Yapılan paylaşımı aşağıda görebilirsiniz.

Ayrıca Mubi dışında, RTÜK tarafından yapılan ihtarda 4 yayıncının daha ismi geçiyordu. Cine 5, Sinop Yıldız TV, Aras TV ve Kanal 58’e de aynı uyarı yapıldı. Bu yayıncıların da 72 saat içinde gerekli işlemleri yapmaması durumunda internet üzerinden erişime kapanacağı bildirildi. Bu dört yayıncı tarafından ise konuya ilişkin bir açıklama henüz yapılmadı. Diğer yandan RTÜK tarafından yapılan açıklamaya da buradan ulaşabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bir dijital platform daha RTÜK ile karşı karşıya!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  İzninizle nefes alabilirmiyiz.

" Bir dijital platform daha RTÜK ile karşı karşıya! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir dijital platform daha RTÜK ile karşı karşıya! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir dijital platform daha RTÜK ile karşı karşıya! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!