Mutasyona uğramış koronavirüs ABD’ye sıçradı


30 Aralık 2020 Çarşamba 07:00
Mutasyona uğramış koronavirüs ABD’ye sıçradı

İlk kez İngiltere’de görülen ve Avrupa ülkelerini tehdit eden mutasyona uğramış COVID-19 bu kez ABD’de ortaya çıktı. Dünyanın alarm durumuna geçmesi ve İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesi ile uçuşların durdurulmasına rağmen mutasyona uğramış korona virüsü ABD’ye ulaşmayı başardı.

Mutasyona uğramış virüs ABD’ye kadar yayıldı

COVID-19’un mutasyona uğradığının duyurulmasının ardından pek çok ülke yeni önlemler almıştı. Türkiye de İngiltere’den yapılacak uçuşların iptal edilmesine karar vermişti. Önlemlere rağmen yeni virüs kısa sürede kıtalararası geçiş yapmayı başardı. ABD’deki ilk vaka ise Colorado’da görüldü. 20’li yaşlarda olan erkek hasta ülkedeki ilk mutasyona uğramış virüse yakalanan kişi oldu.

koronavirüs, Mutasyona uğramış virüs

Colorado’da Denver’in Elbert bölgesindeki bu ilk vaka eyalet valisi tarafından da doğrulandı. Associated Press‘in haberinde açıklamasına yer verdiği Colorado Valisi Jared Polis şunları söyledi:

”Bu yeni COVID-19 varyantı hakkında bilmediğimiz çok şey bulunuyor. Ancak Birleşik Krallık’taki bilim insanları dünyayı bu virüsün önemli ölçüde daha bulaşıcı olduğu konusunda uyarıyor. Colorado’nun sağlığı ve güvenliği bizim en önemli önceliğimizdir ve bu vakanın yanı sıra tüm COVID-19 göstergelerini çok yakından izleyeceğiz.”

Söz konusu hastanın yakın zamanda bir seyahat geçmişinin olmadığını aktaran yetkililerin, yakın temaslı kişileri tespit edip onların başka kişilere virüsü bulaştırmaması için çalıştığı bildirildi. İlk vakanın İngiltere’de görüldüğü mutasyona uğramış virüs şu anda 17 ülkede karşımıza çıktı. Bir çok ülkeden İngiltere’ye seyahat yasağı bulunuyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
18 gün önce

Bittik

" Mutasyona uğramış koronavirüs ABD’ye sıçradı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mutasyona uğramış koronavirüs ABD’ye sıçradı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mutasyona uğramış koronavirüs ABD’ye sıçradı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!