Okunma

Mutlu Gelecek Arıyorlar


16 Temmuz 2009 Perşembe 09:33
Mutlu Gelecek Arıyorlar

Türkiye‘nin iş ve insan kaynakları sitesi Yenibiris.com‘un Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) ile işbirliğine giderek başlattığı ‘Mutlu Gelecek Projesi’nin birinci etabı tamamlandı. Projeye başvuran 2.204 kişi arasından seçilen 120 kişiye ücretsiz 3 ay boyunca koçluk hizmetinin verildiği ilk etabın sonuçları, çalışanların da iş arayanlar kadar kariyer desteğine ihtiyaç duyduklarını ortaya çıkardı. Projeye en fazla ilgiyi ise ‘satış – pazarlama‘ ve ‘mali işler – finansman‘ alanında deneyime sahip çalışanlar gösterdi.

Projeye başvuranların büyük bir çoğunluğunu kadınlar (% 59,92) oluştururken erkek adayların oranı ise % 40,08 olarak belirlendi.

 

Kişisel gelişim, kariyer, yaşam, yöneticilik, performans, ilişki, insan kaynakları, organizasyon ve ilişki sistemleri konularında koçluk desteği sunulan projeye katılanların profiline bakıldığında, %33’lük bir kesimin 5 ile 10 yıl arasında iş deneyimine sahip olduğu görüldü. 10 yıldan fazla deneyime sahip olanlar %28’lik bir kesimi oluştururken, en az iki yıllık iş tecrübesi bulunanların oranı ise %26′da kaldı.

:: Bu proje hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mutlu Gelecek Arıyorlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mutlu Gelecek Arıyorlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mutlu Gelecek Arıyorlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "