Mutlu Yıllar iMac!


16 Ağustos 2008 Cumartesi 21:00
Mutlu Yıllar iMac!
Bundan 10 yıl önce, 15 Ağustos 1998‘de ilk kez satışa sunulan Apple iMac, yeni yaşının mutluluğunu kullanıcılarıyla paylaşıyor. Performa ve Quadra çağını kapatıp modern Mac çağına geçiş yapılmasını sağlayan iMac, aynı zamanda Steve Jobs‘un dönüşünü ve ADB gibi Macintosh’a özgü formatlardan USB‘ye geçişi de sembolize ediyor.

iMac G3

Normal kişisel bilgisayarların aksine, monitör ve kasayı tek bir vücutta buluşturarak farklı bir profil çizen iMac, bu geleneği daha sonraki modellerde de bozmadan korudu. İlk olarak 1998 yılında çıkan model, dahili bir modem ve ethernet bağlantısına sahipti. Bir önceki yılı(1997) tam 878 milyon dolar zararla kapatan Apple, 1998’de 414 milyon dolar kâr sağlayınca, iMac G3 de kültürel bir simge haline geldi.


iMac G4

2002 yılında tekrar tasarlanan iMac G4, bu sefer daha çok bir masa lambasını görünümündeydi. Çok daha zarif ve şık görünüşlü bilgisayarda PowerPC yonga kullanılmaya devam ediliyordu.


iMac G5

Tek bir monitör halini alan 2004 model iMac G5, incelikten ve şık tasarımdan taviz vermeksizin performans açısından kendini katlamayı başardı.


Modern iMac

En yeni iMac 2007 yılında tasarlandı ve plastikten çok alüminyum ve cam malzeme kullanımıyla yepyeni bir görünüm kazandı. Bu sırada PowerPC yongalardan Intel işlemcilere geçiş de önemli bir donanımsal değişiklik getirdi. Artık Mac OS X‘in yanı sıra Windows da kurulabilen iMac‘ler, ülkemizde çoğunlukla tasarımcılar tarafından kullanılıyor olsa da, ABD ve Japonya gibi ülkelerde son kullanıcıdan yoğun talep görüyor.

Bilgi İçin: Apple
Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mutlu Yıllar iMac! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mutlu Yıllar iMac! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mutlu Yıllar iMac! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!