Okunma

Müzisyenler Para Kazanmamalı


20 Temmuz 2009 Pazartesi 08:36
Müzisyenler Para Kazanmamalı

Telindus adlı bir şirketin İngiltere’de yaptığı araştırmaya göre İngilizlerin yaklaşık yarısının, müzik, film ve oyunlar için para ödemedikleri ortaya çıktı.

Araştırmaya katılan erkeklerin %50‘si bu tip içerik için hiçbir zaman para ödemediklerini belirtirken, kadınlarda bu oran %38‘de kaldı.

Araştırmadan çıkan en ilginç sonuçlardan biri ise katılımcıların %59‘unun telif hakları yasalarının farkında olmasına rağmen yasal olmayan yollarla içerik indirmeye devam etmesi oldu. Bir diğer ilginç sonuç da araştırmaya katılanların %60‘ının müzisyenlerin yaptıkları şarkıların ve kliplerin İnternet üzerinden indirilmesinden para kazanması gerektiğine inanmaması oldu.

:: Siz de müzisyenlerin yaptıkları şarkıların İnternet üzerinden indirilmesinden para kazanmamaları gerektiği fikrine katılıyor musunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Müzisyenler Para Kazanmamalı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Müzisyenler Para Kazanmamalı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Müzisyenler Para Kazanmamalı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "