Okunma

MySpace Düşüşte, Facebook Hızlanıyor


07 Nisan 2009 Salı 15:34
MySpace Düşüşte, Facebook Hızlanıyor

Hitwise’ın ABD’deki internet kullanıcıları arasında yaptığı araştırma, kullanıcıların sosyal ağ tercihlerini sorguluyor. Şubat 2008’de yüzde 72 ile açık ara önde olan MySpace hala önde olabilir, ama yöneticilerinin bir yılda yüzde 28’lik gerilemeyi gidermek için acil önlem alması gerekiyor.


Ülkemizden erişilemeyen Tagged.com, ABD’nin en hızlı büyüyen sosyal ağı.

Diğer global sosyal ağ Facebook ise ABD’deki kullanıcılarca daha çok tercih edilmeye başlandı. Şubat 2008’de yüzde 14’le ikinci sırada yer alan Facebook, yüzde 149’luk büyümeyle pazar payını yüzde 36’ya kadar yükseltmeyi başarmış durumda. Ama durun, ABD’nin hızlı balığı Facebook değil. Pazar payı yüzde 1’in altında olan Tagged, yüzde 280’lik büyümeyle bu ünvanı elinde tutuyor. Yayınladığı videolar nedeniyle uzun süredir ülkemizden erişilmi engellenen Tagged’ın sosyal ağlar içerisindeki payı şimdilik yüzde 2.47 olabilir, ama bu hızlı artışla payını daha da yükselteceğine kesin gözüyle bakılıyor.

:: Facebook, MySpace’ten birinciliği alabilir mi?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" MySpace Düşüşte, Facebook Hızlanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MySpace Düşüşte, Facebook Hızlanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MySpace Düşüşte, Facebook Hızlanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "