Okunma

MySpace Köklü Değişikliğe Gidiyor!


30 Ekim 2010 Cumartesi 09:00
MySpace Köklü Değişikliğe Gidiyor!

Sosyal ağ tanımı gün geçtikçe daha fazla genişliyor ve neredeyse tüm sektörler sosyal ağ yapısına katılıp interaktif bir yapıyı benimsiyor. Sosyal ağların popülerleşmesi şüphesiz ki Facebook ile birlikte tavan yaptı. Twitter, FriendFeed gibi sitelerle de popülerlik tanımı üst düzeyde tutuldu.

 

Ne var ki bu günlerde çok konuşulmayan bir site olarak anılan MySpace, bu sosyal ağ kavramını bir anlamda dünyaya tanıtan siteydi. Amatör müzik gruplarının müzik çalışmalarının paylaşılmasının yanı sıra, arkadaş edinme kavramına yeni bir boyut kazandırmıştı.

 

 

MySpace’e göre arkadaş edinmek sadece bir popülerlik göstergesi değil, daha fazla kitleye hitap etme fırsatı taşıyordu. Bu da günümüz internetinin sosyal ağ tanımının temel öğelerinden birini oluşturuyor. Şimdilerde ise MySpace çok zor günler geçiriyor.

Değişen Sistem

Bu kötü gidişatın önüne geçmek isteyen MySpace yetkilileri, sitede bir dizi köklü değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Bu yolda atılan ilk adım, isimlerindeki Space kelimesinin S harfini küçültmek oldu. Dolayısıyla sitenin yeni adı Myspace oldu. Logo da artık tam anlamıyla değişti. Biz ShiftDelete.Net olarak Myspace logosunun değişeceğini haftalar önce size duyurmuştuk: MySpace’te Yenilik Rüzgarları

 


Yeni Myspace’in tasarımında anasayfa içeriği
dopdolu olacak gibi görünüyor

 

Site yönetiminin yayınladığı basın bülteninde, yeni logolarındaki boşluk (My_____), kullanıcıların kendilerini istediği gibi tanımlayabileceği bir boşluk olarak nitelendiriliyor. Myspace bu yeni yapısıyla birlikte Facebook ile girdiği yarışı da sonlandırıyor.

 


Yeni Myspace’te kullanıcı sayfaları daha kullanışlı

 

Yeni Myspace, daha fazla flash altyapısı kullanacak ve müzik, video çalışmalarının paylaşıldığı, multimedya firmalarının kullanıcılarla buluştuğu bir bir site olacak. Yeni tasarımın Kasım 2010 sonuna doğru yayınlanması bekleniyor.

:: Sizce Myspace’in bu atağı, yetkililerin olumlu sonuçlar almasını sağlayacak mı?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" MySpace Köklü Değişikliğe Gidiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MySpace Köklü Değişikliğe Gidiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MySpace Köklü Değişikliğe Gidiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "