Okunma

MySpace Satıldı!


30 Haziran 2011 Perşembe 06:45
MySpace Satıldı!

Bir zamanların bir numaralı sosyal ağ ve paylaşım sitesi olan MySpace‘in artık yeni bir sahibi var. Dijital reklamlar üzerinde uzmanlaşmış bir firma olan Specific Media, MySpace’i News Corp’tan satın aldığını duyurdu. (Satılık Sosyal Ağ Sitesi)

Yapılan anlaşmanın detayları açıklanmasa da CNN’in iddiasına göre Specific Media, MySpace için sadece 35 milyon dolar ödeyecek. Bu da News Corp‘un 2005 yılında MySpace’i satın alırken verdiği 580 milyon doların epey altında.

Specific Media CEO’su Tim Vanderhook yaptığı açıklamada MySpace’in sosyal medyada çok önemli bir yeri olduğunu ve siteyi dijital gelişimin yeni nesline geçiş için kullanacaklarını belirtti.

Firma tarafından yapılan duyurudaki ilginç noktalardan biri de Justin Timberlake‘in sitenin yöneticilerinden biri olacağı ve MySpace’in gelişim sürecinde önemli bir rol oynayacağının belirtilmesiydi.

Viral Reklamlar

Specific Media‘nın MySpace’i kullanıcılarla etkileşimli reklam kampanyaları için kullanacağı belirtiliyor. Firmalar site üzerinde, viral olarak adlandırılan reklamlarını yayınlayabilecekler, kullanıcılar da beğendikleri reklamları paylaşabilecek.

MySpace isim yapmaya çalışan müzik grupları tarafından sıkça kullanılıyor

MySpace‘in sayısı giderek azalan kullanıcılarının bu fikre nasıl bakacağı ise merak konusu. Sitenin yeni sahibinin, üyeleri reklam kampanyaları için kullanmayı planlamasının tepki çekeceğine kesin gözle bakılıyor.

Düşüşe Engel Olacak mı?

Sosyal ağ ve paylaşım sitesi denildiğinde bir zamanlar akla ilk gelen isim olan MySpace‘in mevcut aktif kullanıcı sayısının 130 milyon civarında olduğu söyleniyor.

Facebook’un 600 milyon üyesine kıyaslandığında MySpace’in bir zamanlar bu alanda lider olduğuna inanmak zor. Tekil ziyaretçi sayısı geçtiğimiz seneye göre %54,47 düşen MySpace, yeni sahibi ve yeni yapısıyla bakalım eski günlerine dönebilecek mi?

:: MySpace üyeliğiniz var mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" MySpace Satıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MySpace Satıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MySpace Satıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "