Okunma

NASA asteroid canlı yayını ile gündemde!


29 Kasım 2018 Perşembe 11:30
NASA asteroid canlı yayını ile gündemde!

NASA, büyük yankı uyandıran InSight inişinden sonra 101955 Bennu isimli asteroide gönderilen ve oradan bir numune alıp dünyaya geri getirilmek üzere planlanan OSIRIS-REx‘ten canlı yayın yapacak!

NASA Dünya’ya çarpma ihtimali olan asteroid canlı yayınlacak!

101955 Bennu, ilk keşfedildiğinde insanlık için büyük bir risk yaratan asteroid olarak gündeme gelmişti. Bunun nedeni ise bu asteroidin Dünya’ya çarpma olasılığının bulunması. Daha sonrasında yapılan hesaplamalar sonucunda 2135 yılında Dünya’ya çok yakın bir mesafeden geçeceği fakat olası bir çarpışma riskinin bulunmadığı açıklandı.

OSIRIS-REx‘ten bahsetmek gerekirse bu asteroide artan ilgiden sonra oraya gönderilecek bir uzay aracı sayesinde numune alıp Dünya’ya geri getirilmesi amaçlanan bir misyon diyebiliriz. Dikkat çekici olay ise, numune alımını canlı olarak yayınlanacağı açıklandı.

NASA asteroid canlı yayını ile gündemde! SDN-2

NASA, Bennu ile ilk teması 3 Aralık günü kuracak ve hemen ardından canlı yayının başlatılması bekleniyor. Resmi açıklamaya göre, saat 12.00‘de başlayacak canlı yayın NASA’nın resmi sitesinden, Facebook sayfası üzerinden ve YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Numune alımı tamamlandıktan sonra geri dönmesi planlanan uzay aracının 2023 yılında Dünya’ya ulaşması planlanıyor. Peki, sizce 800 milyon dolarlık misyon OSIRIS-REx canlı yayını da InSight kadar dikkat çekecek mi?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “NASA asteroid canlı yayını ile gündemde!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bütün astreoit lerde dünyaya target atıyor…

 2. Anonim dedi ki:

  Boş işlerle uğraşıyorlar şu nakşibendici sakallıya 100 bin dolar verseler adam anlatacakmış zaten

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İsmi neden Bennu? Türkler mi bulmuş?

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Allahın hikmeti

 5. Anonim dedi ki:

  allah bilir:)
  üyecik timur çetin

" NASA asteroid canlı yayını ile gündemde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA asteroid canlı yayını ile gündemde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA asteroid canlı yayını ile gündemde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "