NASA astronotları karantinaya alacak


15 Mart 2020 Pazar 12:45
NASA astronotları karantinaya alacak

Bir süre önce Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen yeni tip Corona virüsün etkileri, bu defa uzay çalışmalarında kendini gösterdi. Kısa bir süre önce alınan bilgilere göre, NASA astronotları üzerinde karantina uygulaması planlanıyor.

ISS öncesi: NASA astronotları karantinaya alacak

Elde edilen yeni bilgilere göre, Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, Uluslararası Uzay İstasyonu‘na göndereceği astronotları, öncelikli olarak karantinada tutacak.

Bunun temel amacının şu an pandemi olarak tanımlanan COVID-19 virüsünün, Uluslararası Uzay İstasyonuna astronotlar tarafından taşınmasını önlemek olduğu bilgisi paylaşılıyor. Eğer ISS‘ye yani Uluslararası Uzay İstasyonu’na gidecek olan NASA astronotları, virüs taşıyıcısı olursa, şimdiye kadar örneğine rastlanmamış bir uzay salgını kendini gösterebilir.

NASA astronotları

Nitekim Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki diğer astronotlar için de tehlike anlamına gelecek olan bu durumun önüne geçmek için NASA karantina uygulaması üzerinde hazırlıklık yapıyor.

Şu an için NASA‘nın söz konusu olacak bu karantina uygulaması ile ilgili herhangi bir detay paylaşılmış değil. Bununla birlikte Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin insanlı uzay çalışmalarını bir süre için durdurması da gündemde olabilir.

Bir süre salgın olarak kalan ve en sonunda Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen yeni tip Corona virüsün etkileri, birçok alanda kendini göstermeye devam edecek gibi görünüyor. Anlaşılan o ki bunun son örneği de Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin astronotları olacak.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NASA astronotları karantinaya alacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA astronotları karantinaya alacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA astronotları karantinaya alacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!