Okunma

NASA, Mars Açıklaması Yapacak!


28 Eylül 2015 Pazartesi 10:45
NASA, Mars Açıklaması Yapacak!

Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı yani NASA, Uzay ile ilgili çalışmalarına son sürat devam ediyor. Özellikle Mars ile ilgili ciddi çalışmalar sürdüren NASA, son yayınlandığı bir haber ile, 28 Eylül 2015 tarihinde Mars ile ilgili açıklama yapacağını duyurdu.

NASA, Mars Gizemi ile ilgili açıklama yapacak!

NASA’nın yayınladığı duyuruya göre, ülkemiz saatine göre bu akşam 18:30’da yani Pazartesi-28 Eylül 2015 tarihinde, Mars ile ilgili devam eden bir gizemin çözüldüğüne dair açıklama yapılacağını duyuruldu.

15-09/28/news_1-nasa-mars-gizemi-aciklamasi-sdn-populer-bilim-popular-science-2015.jpg

Washington bölgesinde bulunan James Webb Oditoryumu’nda düzenlenecek bir program ile açıklama yapacak olan NASA, bu programı hem TV kanallarından, hem de kendi internet sitesinden canlı yayın ile, tüm dünyaya ulaştıracak.

NASA’nın düzenleyeceği bu program kapsamında ilk olarak, NASA Gezegen Bilimi bölümünün yöneticisi Jim Green, genel açıklamalarda bulunacak. Akabinde Mars programının başındaki isim Michael Meyer, genel bilgilendirmelerde bulunacak.

Devam eden program süresince ise, NASA’nın belirttiği Mars Gizemi ile ilgili açıklamaların yapılacağı belirtiliyor.

Şu an için, NASA’nın sözünü ettiği bu Mars Gizemi’nin ne olduğu ile ilgili ne bir bilgi bulunmuyor. Ancak Mars’ın eski hallerine dayanan bir kalıntıya veya yaşam belirtisine rastlanmış olabileceğinin açıklamaları, tahmin edilenler arasında…

:: Sizce NASA, bugün Mars ile ilgili ne açıklamasında bulunacak? Sizce NASA, Mars’ta yaşam belirtisi bulduğuna dair açıklamalar yapabilir mi?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “NASA, Mars Açıklaması Yapacak!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  o filim gerçekmi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  mars filimindeki martin çok pis adam onon filimden çıkmasını arz ederim saygılar bybybyby

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Beyler nasanın bütçesini kıstılar. Bir halta yaramadığımız anladılar. Ev taksidini ödemekte zorlanıyorum. Şöyle biraz marsta su bulundu falan diye ilgiyi tekrar toplamamız lazım.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bakalim neler aciklayacakmis

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ben söyleyeyim size marsı pislik götürüyor diyecekler

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ben size hemen söyliyeyim o zaman gerçegi hepimiz marslıyız ordan geldik

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Mars'ta Hayat olduğu ve şuan orada astronotların olduğunu düşünüyorum. Bence çok sıkıştılar artık açıklama vakti gelmiş olması lazım

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Buralara harçanan parayla ihtiyacı olan insanlara yardım edilse dünya daha güzel yaşanacak bir yer olurdu.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Mars'ta hayatın var olduğunu daha ne kadar saklayabilirler ki

" NASA, Mars Açıklaması Yapacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA, Mars Açıklaması Yapacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA, Mars Açıklaması Yapacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "