Okunma

NEC Kısım Kısım Dökülüyor


30 Mart 2009 Pazartesi 04:07
NEC Kısım Kısım Dökülüyor

Japon PC firması NEC Corp, temmuz ayında Asya Pasifik bölgesinde de PC satışına son vereceğini açıkladı. Denizaşırı bilgisayar satışlarını keserek zararını azaltmaya çalışan NEC, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu‘da da düşük talep ve artan rekabet sonucu benzer bir karar almıştı.

Zarar Büyük

Bu ay sona eren mali yılda 290 milyar Yen(2,96 milyar dolar) zarar açıklayan NEC, yeniden yapılanma çalışmaları çerçevesinde dünya genelinde 20 binin üzerinde çalışanıyla vedalaşıyor.

Japonya’da ise PC satışlarında lider konumunda olan NEC, şimdilik sadece memleketinde işe devam edebilecek gibi görünüyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : NEC
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “NEC Kısım Kısım Dökülüyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Özel AŞ’nin bu konuda bir söyleyeceği herhalde vardır; bir de onları dinlemek lazım. Bora DURSUN.

" NEC Kısım Kısım Dökülüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NEC Kısım Kısım Dökülüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NEC Kısım Kısım Dökülüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "