Nero’dan Multimedya Dünyasına Yeni Soluk


03 Nisan 2010 Cumartesi 19:00
Nero’dan Multimedya Dünyasına Yeni Soluk

Bundan 6-7 sene öncesinde CD/DVD multimedya disklerini CD/DVD yazıcılarda yazdırmak yeni popülerlik kazanan bir eylemdi. Kimi kullanıcılarda yazıcı olmadığından genelde CD/DVD yazıcısı olan kişilerden yardım alınırdı. Bu dönemde herkesin dilinde tek bir isim vardır: Nero!

O günlerden bu yana yıllar geçti ve piyasada bolca alternatif olsa da kullanıcılar hala Nero ismine rağbet ediyor. Nero Inc. tarafından geliştirilen yazılımın yeni versiyonu Nero Multimedia Suite 10, multimedya dünyasına yeni bir soluk getirmeyi planlıyor. Geçtiğimiz yıllara oranla Nero oldukça yol katetti ve firma bir süredir kullanıcıya komple bir yazılım paketi sunuyor.

Nero Multimedia Suite 10, 12 Nisan‘da son kullanıcıyla buluşuyor. Özellikle multimedya alanında birçok başarılı yazılım ile birlikte gelecek olan Multimedia Suite 10, Nero Inc. firmasının sitesinde ön sipariş aşamasında bulunuyor. Firma tarafından yapılan açıklamalarda Nero Multimedia Suite 10 için, “Yaratıcılık ön planda, işlevsellik ise hiç olmadığı kadar üstün.” cümleleri kullanıldı.

Kullanıcılar tarafından da merakla beklenen yazılım paketinde yer alan yazılımlar ise Nero Vision Xtra, Nero Burning ROM ve Nero BackItUp & Burn.

Nero Vision Xtra

Nero Vision Xtra, bir video işleme yazılımı ve görevi sadece videoları değil, müzik ve fotoğraf dosyaları için de oldukça başarılı sonuçlara imza atacak gibi gözüküyor. Ayrıca Vision Xtra, Yüksek çözünürlüklü DVD ve Blu-ray diskler için film/video kopyalaması yapabiliyor. Hızlı HD video çıkışı olabilmesi için ise SmartEncoding adı verilen bir teknoloji kullanılıyor.


Video düzenleme ve montaj özelliği ile birlikte Vision Xtra oldukça iddialı

Nero Vision Xtra ile birlikte Nero Inc. kullanıcılarına iki yazılımı birden sunuyor diyebiliriz aslında. Nero MediaHub ve Nero Vision isimli yazılımların birleşimi gibi düşünebileceğimiz Nero Vision Xtra, video işleme yazılımlarına meraklı kullanıcıların yeni ilgi odağı olacak gibi gözüküyor. AVCHD, MKV, FLAC, DVD, FLV gibi dosya formatları ile MPEG-4 AVC, (S)-VCD, AVCREC formatlarını destekleyen yazılım, fotoğraf, müzik ve video işinde bir hayli iddialı.

Vision Xtra‘nın ön plana çıktığı bir diğer nokta ise multimedya paylaşım platformu. Oluşturulan video/müzik/fotoğraf albümlerinin CD/DVD ortamlarına kolayca yazdırılabilmesinin yanında YouTube, Facebook, MySpace, Flickr gibi sosyal ağ siteleri ile entegrasyonu da mevcut. Son olarak Vision Xtra‘nın Nvidia CUDA desteğiyle birlikte geldiğini söylemezsek olmaz.

Nero Burning ROM

Nero Multimedia Suite 10 ile birlikte gelen bir diğer yazılım ise, Nero yazılımlarının olmazsa olmazı Burning ROM. Hem de bu sefer yazılım büyük bir yenilik ile birlikte geliyor: Blu-ray Disk yazma imkanı! Multimedya diski yazma ve kopyalama yeteneklerinin yanında Nero Burning Rom 10, SecurDisc 2.0 adı verilen bir teknolojiyi de kullanıcılarına sunuyor.


Blu-ray desteği, Burning ROM’un en öne çıkan özelliği

Bu teknoloji disklerin güvenliği, içerik hakları, sağlamlığı ile ilgili yenilikleri kullanıcılarla tanıştıracak. Son versiyon ayrıca DVD ve AVCHD idskler için AVCHD ile birlikte Blu-ray diskler için BD-MV özelliğine de sahip.

Nero BackItUp & Burn

Nero Multimedia Suite 10’un son ürünü Nero BackItUp & Burn, kullanıcıya veri koruma, saklama ve kurtarma hizmeti veriyor. Nero, bu yazılımı ile ilgili oldukça iddialı söylemlere sahip. Nero’ya göre; sabit diskinizin çökmesi, sisteminizin zarar görmesi ve hatta zararlı yazılımların sisteminize bulaşması durumunda bile Nero BackItUp & Burn, sizi zor durumdan kurtarabilecek. Bunu gerçekten başarabilecek mi göreceğiz.


Backitıp & Burn, verilerinizin güvenliğini en üst düzeye taşımayı vadediyor

İşin bir diğer iyi yanı ise, Nero Multimedia Suite 10’un her bir ürününün ayrı ayrı satılacak olması. Nero Vision Xtra adlı yazılımı tek başına satın almak istiyorsanız, $59.99, Nero Burning Rom $49.99 ve Nero BackItUp & Burn adlı yazılımı ise $39.99 gibi bir fiyata satın alabileceğiz.

Nero Multimedia Suite 10, 12 Nisan‘da son kullanıcıyla buluşuyor.

:: Nero kullanıyor musunuz? Memnun musunuz? Yeni sürüm ilginizi çekti mi?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nero’dan Multimedya Dünyasına Yeni Soluk konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nero’dan Multimedya Dünyasına Yeni Soluk ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nero’dan Multimedya Dünyasına Yeni Soluk ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!