Okunma

Netbook, Tek Başına Kullanılır mı?


01 Şubat 2009 Pazar 08:00
Netbook, Tek Başına Kullanılır mı?

Düşük fiyatları ve temel ihtiyaçları hedef alan sistem özellikleri ile tüketicilerin bağrına bastığı mini dizüstü bilgisayarlar ya da diğer adıyla netbook‘lar, masaüstü bilgisayarların yerini alarak tek başlarına kullanılabilir mi?

ABI Research tarafından yapılan araştırma, bunun henüz mümkün olmadığını gösteriyor. Ancak netbook’u başka bir PC olmaksızın kullanabileceğini söyleyen %11′lik kitle, geleceğe dair önemli ipuçları veriyor.

Kırk Fırın Ekmek mi Yemeli?

Kullanıcıların, daha küçük tuş takımı ve düşük performansı nedeniyle sadece ikinci bir PC gözüyle baktığı netbook’lar, teknolojinin gelişmesi ile birlikte donanımına ve tuş takımına genel anlamda çeki düzen verebilirse, “netbook’tan vazgeçmem” diyen kitlede artış gözlenmesi de kaçınılmaz olur.

:: Netbook, masaüstü PC’nin yerini alır mı?

Bilgi İçin : ABI Research
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Netbook, Tek Başına Kullanılır mı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Sony Vaio’nun TT TZ serileri gibi muhteşem ürünleri dururken kalkıp netbooklara boşu boşuna para vermeyi çözemiyorum ben.. Her netbook kullanıcısı muhakak tt ve tz serilerini incelemeden ürün almamalı.

" Netbook, Tek Başına Kullanılır mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netbook, Tek Başına Kullanılır mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netbook, Tek Başına Kullanılır mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "