Okunma

Netbook’lara da Çift Çekirdek


10 Mart 2010 Çarşamba 07:30
Netbook’lara da Çift Çekirdek

Intel’in netbook segmentinde büyük başarı yakalamasını sağlayan Atom işlemcilerinin yeni serisi olan Pineview’lere çift çekirdekli yeni bir üye ekleyeceği söylentileri dolaşmaya başladı.

Intel, şu an için 1,66 GHz’lik çift çekirdekli D510 modelini piyasaya sürmüş durumda fakat bu işlemcinin kullanım alanını nettop modelleri oluşturuyor. Şirketin mobil cihazlar için de çift çekirdekli bir model üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Bir önceki nesil Atom işlemcilerinde netbooklara özel çift çekirdekli bir model bulunmuyordu, fakat bazı üreticiler Atom 330 modelini ION tabanlı netbook’larda kullanarak daha güçlü cihazlar elde etmişlerdi.

Netbook’lara da çift çekirdek geliyor

Netbook’lar güçlenecek

Şimdi de üretici firmalar D510 modelini netbook’lara entegre edebilirler fakat alınan haberler Intel’in netbook’lara özel çift çekirdekli yeni bir Atom işlemcisini piyasaya sürmeye hazırlandığını belirtiyor.

Eğer bu söylentiler doğru çıkarsa, yakın bir gelecekte ION2 yonga setli ve çift çekirdekli işlemcili 11,6 inçlik netbooklara kavuşabilriz.

:: Netbook’larda çift çekirdekli işlemcilere ihtiyaç var mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Netbook’lara da Çift Çekirdek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netbook’lara da Çift Çekirdek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netbook’lara da Çift Çekirdek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "