Okunma

Netflix, Ghost in the Shell için düğmeye bastı!


08 Aralık 2018 Cumartesi 19:00
Netflix, Ghost in the Shell için düğmeye bastı!

Netflix, anime severler için başyapıtlardan biri olan Ghost in the Shell için kolları sıvıyor. Luke Cage, Daredevil gibi önemli Marvel dizilerinin iptali Netflix imajını önemli ölçüde sarsmıştı.

Ancak son zamanlarda ardı ardına ortaya çıkan yeni proje duyuruları bu durumun kısa süreli olacağına işaret ediyor.

Netflix, Ghost in the Shell için nasıl bir projeye imza atacak?

Türkçe’ye Kabuktaki Hayalet olarak çevrilen anime, bilinmeyen bir gelecekte geçiyor. Ünlü anime, hayali bir şehirde suçla savaşan Binbaşı lakaplı kadın bir dedektifi konu alıyor.

Özel bir birimde görev alan kahramanımız, gelişen teknoloji sayesinde, organik temelli robotik bir bedende bir insana ait olan ruhu taşıyor.

Müziklerinden, atmosferine kadar etkileyici bir anime olan Ghost in the Shell için Netflix‘in attığı tweet ise heyecan yarattı. Paylaşılan tweete bakılırsa içerik platformu, yeni bir hikaye ile Ghost in the Shell hayranlarını karşılamaya hazırlanıyor.


Her animede olduğu gibi aslen bir mangayı temel alan Ghost in the Shell, cyber-punk öğeleriyle Matrix gibi bir çok bilim kurgu filmine ve animeye de ilham kaynağı oldu.

netflix, ghost in the shell

Her ne kadar Blade Runner‘da benzer bir konuyu ele alsa da, aslen 1968 yılında yayınlanan Philip K. Dick imzalı Androidler Elektrikli Koyun Düşler mi? adlı kitaptan uyarlandı.

Ancak her ne kadar Netflix, yapımları üzerine titizlikle eğiliyor olsa da, serinin hayranları yeni teknolojiyle yapılan bir animeyi ne kadar benimser orası şüpheli. Daha önce bir çok efsane anime serisi yeniden çevrimler sonrası büyük eleştiriler almıştı.

Yine geçen sene yayınlanan, başrolünde Scarlett Johansson‘un yer aldığı filmde serinin hayranlarını ikiye bölmüştü. Bazıları filmi beğenirken, hayranların bir kısmı ise filmi bir çok detayı atlamakla suçlamıştı.

Bu arada geçen sene serinin yeni animesi ile ilgili çalışmalar yapıldığına dair haberler ortaya çıkmıştı. Netflix‘in bu geliştirilen projeyi de destekliyor olabilir. Böyle bir durumda beklediğimizden çok daha kısa bir zaman aralığında efsane animeye yeniden kavuşabiliriz.

Peki sizce Netflix, Ghost in the Shell gibi komplike bir hikayenin altından kalkabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Netflix, Ghost in the Shell için düğmeye bastı!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    İstediği kadar düğmeye bassın artık bende dahil çoğu insanın gözünden düştü.

" Netflix, Ghost in the Shell için düğmeye bastı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix, Ghost in the Shell için düğmeye bastı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix, Ghost in the Shell için düğmeye bastı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "