Okunma

Netflix şimdi de kullanıcı yorumlarını sildi!


22 Ağustos 2018 Çarşamba 15:19
Netflix şimdi de kullanıcı yorumlarını sildi!

Netflix son günlerde kullanıcıların tepesini arttıracak güncellemeler yapıyor. Şimdi de bir gecede sitede yer alan tüm kullanıcı yorumları ve içerik değerlendirmeleri yok oldu. Türkiye‘de bile içinde kaybolacağınız kadar çok içerik sunan şirket,  ABDde ise çok daha büyük bir içerik havuzu sunuyor.

Haliyle bu kadar seçenek arasında seçim yapmak çok zor. İçerik izlemek isteyen seyirciler çoğunlukla sitenin önerileri ve kullanıcı yorumlarını göz önünde tutuyordu. Beklenti bu kadar tepki sonrası kullanıcı yorum ve puanlamasının geri getirilmesi.

Netflix neden kullanıcıyı göz ardı eden güncellemeler yapıyor?

Site en son olarak bir içerik izlerken başka bir dizi ya da film önerisi yapacak olan güncellemesini duyurmuştu. Henüz deneme aşamasında olan özellik daha gelmeden büyük tepki topladı. Aslında şirketin başarılı denilebilecek bir öneri algoritması var. İzlediğiniz içerikleri kontrol eden sistem, size uygun olacağını düşündüğü içerikleri öneriyor.

Kullanıcılar ise bu öneri sisteminin tek başına yeterli olmadığı kanaatinde. Zaten yeterli olmuş olsaydı, haftalık olarak en iyi Netflix içerik önerileri yapan siteler ortaya çıkmazdı. Şirket içerikleri için muhtemelen IMDB gibi oylama sistemlerinin yeterli olduğunu düşünüyor. Kullanıcılar ise uzun yıllardır büyük bir birikime dönüşen ve kullanıcı deneyimi arttıran bu basit özellikte ısrarcı.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Netflix‘in önce içerik reklamları yaparak seyir zevkini düşürme çabası şimdi de yorumları kaldırması hakkında siz ne düşündürüyor?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Netflix şimdi de kullanıcı yorumlarını sildi!”

 1. Anonim dedi ki:

  Her ay yeni kullanici hesabı açarak aylardır beleş kullaniyorum 😂

  1. Sa dedi ki:

   Hacı bedava kullanacaksan her ay hesap açmaya uğraşma gir korsan izle

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Önceden, yorumları kaldıracağını duyurmuştu zaten

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hmm o zaman blu tv alıp sıfırbir izleyelim en iyisi

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Orjinal içerikleri gerçekten güzel. Ama sinema filmi konusunda yavaş kalıyorlar. Kullanıcıların böyle platformlardan beklentileri, vizyon sonrası filmlerin hızlı şekilde listelenmesidir. Orjinal içeriklere ayrılan bütçeden ufak tasarrufla burda yol alınabilir. Her ne kadar yapımları iyi olsada sonuçta yapımcılık işi başka bişey. Öncelik gündem olmalı

 5. Anonim dedi ki:

  “Türkiye‘de bile içinde kaybolacağınız kadar çok içerik sunan şirket” Ben neden göremiyorum o içerikleri? Resmen çöp içerikler. Çok iyi diyebileceğiniz diziler 2 elin parmağını geçmez, hakeza filmler de öyle.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  olumsuz

" Netflix şimdi de kullanıcı yorumlarını sildi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix şimdi de kullanıcı yorumlarını sildi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix şimdi de kullanıcı yorumlarını sildi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "