Okunma

Netflix tasarım konusunda değişiklik yapabilir!


21 Mart 2019 Perşembe 17:46
Netflix tasarım konusunda değişiklik yapabilir!

Son zamanlarda yaptığı yerel anlaşmalarla dikkatleri çeken Netflix, özellikle mobil uygulamasında önemli tasarımsal değişikliklere gidebilir. Netflix’te ne izlemek istediğinizi tam olarak bilmiyorsanız, platformda bulunan film ve diziler arasında ayrım yapmak biraz zorlayıcı olabilir. Bu konunun üzerinde çalışan Netflix tasarım konusunda önemli bazı değişiklikler yapabilir.

Netflix tasarım konusunda önemli değişiklikler yapabilir!

Netflix’in dizi ve filmlere yönelik tavsiye alanı, bildiğiniz üzere kaydırmalı bir yapıya sahip. Aralarından herhangi bir dizi veya film seçmek istediğinizde, bu kaydırmalı alanda bir süre gezinmeniz gerekiyor. Bununla birlikte başlara dönüş yapmak isterseniz, tekrardan kaydırıp gitmeniz gerekmekte. Görünüşe göre fazlasıyla şikayet edilen bu durum için, Netflix bazı değişikliklere gidecek.

netflix tasarım

Netflix CEO‘su yaptığı açıklamada bu durumun düzeltilmesi için bazı tasarım değişikliklerinin yapılabileceğini belirtti. Izgara arayüzünün daha çok dergi tipi tasarıma dönüştürebileceklerini belirten CEO, şimdilik bu yeniliğin ne zaman getirileceği konusunda bir açıklama yapmadı.

Bununla birlikte Netflix, rutin davranışlarınızı göz önünde bulundurarak arayüzü bu yönde de geliştirebilir. Örneğin her akşam izlediğiniz bir dizi, ertesi akşam eve geldiğinizde yeni bölümüyle ön planda gözükebilir. Bununla birlikte kişisel davranışlarınıza göre film ve dizi tavsiyeleri ve özel ayarlamalar da sunulabilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Netflix tasarım konusunda değişiklik yapabilir!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Evet yeni tasarım gerekli. Arayüz karmakarışık

 2. Anonim dedi ki:

  Arayuz cok kullanissiz, kesinlikle tasarim degismeli..

 3. Tt dedi ki:

  Arkadaşlar Netflix te aynı anda çift altyazı izleme şansımız var mı? (Dil öğrenmek için)

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Yok

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  IOS’ta hikayeye ekleme özelliği mevcut. 🙂

 5. Ali dedi ki:

  Bence bu hali gayet güzel extra bir şeye ihtiyaç yok

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ne izlediğimizi Instagram hikayeler bölümünde paylaşma özelliği gelmeli. (Android için)

" Netflix tasarım konusunda değişiklik yapabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix tasarım konusunda değişiklik yapabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix tasarım konusunda değişiklik yapabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "