Okunma

Netscape Efsanesi Geri Dönüyor!


14 Ağustos 2009 Cuma 08:22
Netscape Efsanesi Geri Dönüyor!

Marc Andreessen tarafından 15 sene önce geliştirilen Netscape Internet Browser, piyasaya çıktıktan bir süre sonra Internet Explorer‘a büyük rakip olmuş, milyonlarca internet kullanıcısı tarafından tercih edilmişti. O dönemler IE’ynin tek alternatifi olan Netscape, son 4-5 yılda düşen pazar payıyla birlikte tarayıcı piyasasından çekilmişti. Marc Andreessen, yeni bir tarayıcı üzerinde çalıştıklarını açıklayana kadar Netscape, 1990lı yıllarda internet kullanıcısı olanlar tarafından unutulan efsaneler arasında kalacaktı.

 

Görülen o ki Andreessen ve ekibi, unutulmak istemiyor ve bunun için sıkı bir çalışmaya girmişler. Andreessen, yeni Netscape‘in herkesi şaşırtacağını ve yeni nesil internet kullanıcılarına da kendilerini tanıtacaklarını açıkladı.”Çok iyi bir ekip kurduk ve bu ekibin elinden çıkacak işe sonuna kadar güveniyorum” diyen Andreessen, bizleri yenilikçi bir tarayıcıyla tanıştırmaya hazırlanıyor.

:: Netscape’i daha önce duymuş muydunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Netscape Efsanesi Geri Dönüyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    turkkıyenın varmı ınternet tarayıcısı?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bildiğim kadarıyla önce Netscape vardı. Daha sonra Internet Explorer geldi.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Netscape, benim bildiğim kadarıyla, Internet Explorer’dan daha eskidir. Dolayısıyla Internet Explorer, Netscape’a rakip olmuştur.

" Netscape Efsanesi Geri Dönüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netscape Efsanesi Geri Dönüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netscape Efsanesi Geri Dönüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "