Okunma

Mobil İnterneti Hızlandırın!


25 Haziran 2009 Perşembe 05:38
Mobil İnterneti Hızlandırın!

Ülkemizde 3G ile birlikte daha makul fiyatlarla kullanabileceğimizi umduğumuz mobil internet için her geçen gün çeşitli uygulamalar yayınlanıyor. NetworkAcc de bu tür bir uygulama ancak işlevi biraz farklı.

HSDPA, 3G, Edge yahut WiFi. Kullandığınız bağlantı birimi hangisi olursa olsun NetworkAcc her bağlantı için bir seçenek sunuyor ve bu bağlantılara göre ön belirli ayarlarla bir takım işlemlerle hızlandırma yapmaya çalışıyor.

Ülkemizde HSDPA ve 3G henüz mevcut olmadığı için deneyemedik; EDGE ve GPRS ile de ciddi bir hızlanma gördük desek pek doğru bir tabir olmayacaktır. Ancak WiFi ile oldukça başarılı olduğunu söylememiz gerek.


Uygulamanın çok fazla özelleştirilebilme seçeneği bulunmuyor.

Uygulamanın kullanımı da oldukça kolay. İşletim sisteminizi ve bağlantı tipinizi seçiyorsunuz. Sonrasında “accelerate” diyerek mobil interneti kullanma başlayabilirsiniz.

NetworkAcc, Symbian ve Blackberry cihazlar için mevcut sürümünün yanı sıra, java destekli cihazlarda kullanılmak üzere de farklı bir versiyona sahip. Buradan uygulamanın resmi sayfasına erişebilir ve deneme sürümünü indirebilirsiniz.

:: Uygulama başarılı mı? Forumda tartışıyoruz…
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil İnterneti Hızlandırın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil İnterneti Hızlandırın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil İnterneti Hızlandırın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "