Okunma

New Super Mario Bros U Deluxe!


18 Ocak 2019 Cuma 15:00
New Super Mario Bros U Deluxe!

Yeni yıla girmemizle birlikte Nintendo Switch‘e sıçrayan bir sonraki Wii U oyunu New Super Mario Bros U Deluxe oldu. Mario’nun 2D maceraları Switch platformuna taşınırken, Nintendo’nun Wii U portları geliştirilerek bizlere yeniden sunulmaya devam ediyor.

Eğer Odyssey’i dışarıda tutarsak, New Super Mario Bros U, serideki geçmiş oyunların izlediği formüle oldukça yakın duruş sergiliyor. Her biri çizgisel aşamaya ev sahipliği yapan, size yardımcı olacak güçlendirici eşyalar ve tüm bunları sonunda Bowser ile son bir savaşa götüren Mario dünyalarında cirit atıyorsunuz.

New Super Mario Bros U Deluxe inceleme

Çöller, karlı tepeler, yoğun ormanlar ve kaleler ve daha önce görmüş olabileceğiniz her yer bu oyunda yer alıyor. Aynı şekilde power-up cephaneliğiniz, sizi büyüten mantar, yıldız ve ateş çiçekleri ve yeni bir yeteneğe sahip sincap elbisesini içeriyor.

Boss savaşları bile, uzun zamandır süregelen “düşmanın kafasına üç kez zıpla” mantığına dayanıyor.

Peki, bunları yeniden görmek sizi kötü hissettiriyor mu? Kesinlikle hayır! Super Mario’dan bahsediyoruz. Bununla birlikte, her alanda uygulanan fikir zenginliği, bölümlere özel engeller ve diğer her zekice yerleştirilmiş detay Mario formülünün asla eskimeyeceğini bize kanıtlıyor.

Oyunda tek zorluk çektiğimiz alan kesinlikle yeni kontrol düzenine alışmak oldu. Serinin süregelen sisteminin ilk kez dışına çıkılıyor ve arada kazayla da olsa zıplama yerine koşma tuşuna basabiliyorsunuz.

Oynanabilir karakterler olan Mario, Luigi ve Yellow Toad, New Super Mario Bros. U Deluxe ile beraber Toadette ve Nabbit‘le birleştirilmiş. ikincisi basit bir kozmetik değişimin ötesinde bir sallanma sağladı. Toadette bu noktada önemli çünkü oyun için bir nevi kolay mod işlevi görüyor. Mario ve Luigi söz konusu olduğunda, bu karakterleri kontrol etmek ve hayatta tutmak gerçek bir beceri istiyor. Ama Toadette ile zorlu su altı bölümlerinde bile aynı tuşa defalarca basmak zorunda kalmadan kolayca hareket edebiliyorsunuz.

Super Luigi U ise, ana oyundaki seviyelerin bir karışımını bizlere sunarken, Mario’yu oyun dışına atıyor ve bizlere Luigi’nin başrolde olduğu alternatif bir hikaye modu sunuyor. Bu genişleme paketinde her seviye daha kısa sürerken ve 100 saniyelik bir zamanlayıcıya ayarlanmış. Aslına bakarsanız kendimizi bir anlığına Super Mario Run’ın Switch versiyonunda gibi hissettik diyebilirim.

New Super Mario Bros U Deluxe, tekrar tekrar oynamak isteyeceğiniz, eğlenceli ve bol içerikli bir platform oyunu olmuş. Toadette oyunu bitirmenin biraz daha kolay bir yolunu sunarak platform oyunlarında başarısız olanları bile Mario’nun maceralarına davet ediyor. Oyuna eklenen yeni genişleme paketi de yapımın ömrünü hayli uzatıyor.


New Super Mario Bros U Deluxe

469 TRY
New Super Mario Bros U Deluxe

Artıları

Yeni karakterlerLuigi modu oyunun ömrünü uzatıyorBaşarılı bir port olmuşMario formülü asla eskimiyor

EKSİLERİ

Yeni tuş düzeni biraz sıkıntı yaşatıyor
editörün yorumu

New Super Mario Bros U Deluxe kesinlikle oynamanız gereken bir Switch oyunu olmayı başarıyor!
Editörün notu : 4.5/5

yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" New Super Mario Bros U Deluxe! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere New Super Mario Bros U Deluxe! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda New Super Mario Bros U Deluxe! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "