Okunma

Sana Dün Bir Tepeden Baktım New York


23 Ocak 2009 Cuma 15:22
Sana Dün Bir Tepeden Baktım New York

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg’in Google’ın resmi bloguna gönderdiği yazıya göre Google ve New York Belediyesi, özellikle turistlerin şehri rahatça gezebilmesi için özel bir servisi hayata geçirdi.

 


New York’a yolunuz düşerse Google Maps’e bakmamazlık etmeyin.

Yeni açılan servis nycgo.com adresinde bir site ve şehrin 3 boyutlu olarak site ve cep telefonu üzerinden görüntülenebilmesini sağlıyor. Google Maps‘in ön planda olduğu servis sayesinde New York’taki restoran, otel, alışveriş ve eğlence merkezlerini harita üzerinden görebilmek mümkün.

Bu Servisle Neler Yapılabiliyor?

Bu interaktif harita sayesinde gitmek istediğiniz güzergahı belirleyebiliyor, sürekli gittiğiniz mekanları belirleyerek servisi kişiselleştirebiliyor, isterseniz çıktısını alıyor isterseniz de cep telefonunuza gönderebiliyorsunuz.

:: Bizim belediyeler de bu işe kalkışır mı?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sana Dün Bir Tepeden Baktım New York”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    new york yerine liberty city yi geziyoruz oda güzel rockstar sağolsun 🙂

  2. SDN Okuru dedi ki:

    NY yerden gezince güzel, tepeden deel…

" Sana Dün Bir Tepeden Baktım New York konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sana Dün Bir Tepeden Baktım New York ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sana Dün Bir Tepeden Baktım New York ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "