Okunma

Nexus 9 Gözüktü!


06 Ekim 2014 Pazartesi 15:00
Nexus 9 Gözüktü!

Bir süredir teknoloji gündeminden düşmeyen, HTC ve Google’ın ortak çalışmaları sonucu ortaya çıkacağı düşünülen 8 inçlik Nexus tablet, Nexus 9’un ilk görseli sızdırıldı. 

Aslında bundan yaklaşık bir yıl önce Google’ın yayınladığı görselde 8 inçlik bir tablet gözükmüştü (üstteki görsel) ve onun Nexus 9 olacağı iddia edilmişti ancak bu sızıntının üzerinden uzunca bir süre geçtiğinden, yeni görsele Nexus 9’un ilk fotoğrafı dememiz daha doğru olacaktır. Çünkü bu süre içerisinde cihaz üzerinde bir çok değişiklik yapılmışa benziyor.

Merak edenlere söyleyelim Nexus 9, HTC’nin kullanmayı çok sevdiği metal malzemeden üretilmeyecek. Bu zamana kadar rakiplerine oranla daha uygun fiyat etiketine sahip olmaları ile dikkat çeken Nexus tabletlerde maliyeti düşük tutabilmek için plastik tercih ediliyor. Görünüşe göre bu Nexus 9’da da devam edecek. Cihaz, aynı Nexus 5’te olduğu gibi mat plastikten üretilecek.

14-10/06/bzp756ocyaafn7dpng-large.png

Nexus logosu gözüküyor

Cihazın arkasında Nexus 7 (2013) ve Nexus 5’te olduğu gibi dikey şekilde konumlandırılmış bir Nexus yazısı bulunuyor. @upleaks tarafından sızdırılan bu görselde, cihazın önceki Nexus tabletlerin aksine kamera flaşına da sahip olacağını görebiliyoruz.

HTC T1

Cihazın adı HTC T1 olacak. Tabi biz ona çok büyük ihtimalle Nexus 9 diyeceğiz ancak tabletin resmi kaynaklardaki adı HTC T1 olacak. Cihaz geçtiğimiz günlerde FCC onayından geçmiş ve Motorola tarafından üretileceği düşünülen Nexus 6 ile birlikte önümüzdeki haftalarda tanıtılacağı iddia edilmişti.

:: Nexus 9 hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAtakan Sayın

Mobil teknoloji tutkunu olan Atakan, yıllardır Android kullanıyor. PC mi Mac mi sorusuna ise kesinlikle Mac cevabını veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Nexus 9 Gözüktü!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Laptop dönemi sona eriyor sanıyorum

 2. SDN Okuru dedi ki:

  yelefon değil ekmek tahtadı diyen çok akıllı zten telefon değil tablet…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Telefon / Tablet kameralarının dikeyde ortalanmamış olmasına hep kızıyorum. Normal bir durumda çekeceğiniz şeyi tam karşınıza alırsınız ama bu kameralar ile elimizi kolumuzu biraz sağa ve sola çekmemiz gerekiyor. Çok büyük bir dert olmadığının farkındayım ama neden bunu yapmak zorunda bırakılıyoruz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Tablet zaten telefon değil

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Telefon değil ekmek tahtası

 6. SDN Okuru dedi ki:

  nexus 5 in arkadaki plastiği elden kaymayı önlediği için hoşuma ***** de böyle olması beni sevindirdi.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Başlıktaki iddia haber içeriğinde neden yok?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  yalnız kamera flaşına sahip ilk nexus tablet olacak demişsiniz, sahip olduğum nexus 10 tabletinde kamera flaşı var. hatanızı düzeltmenizi bekliyorum açıkçası:)

 9. KatyPerry dedi ki:

  Nexus serilerini abeyi geliyor ..

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Sayın Atakan Sayın donanımdanda biraz bahsediniz lütfen

" Nexus 9 Gözüktü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nexus 9 Gözüktü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nexus 9 Gözüktü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "