Okunma

Nexus One, iPhone’a Karşı


16 Şubat 2010 Salı 07:40
Nexus One, iPhone’a Karşı

Google, akıllı telefon pazarında adım adım ilerliyor. Önce, bu cihazlar için Android işletim sistemini geliştiren dev şirket, daha sonra ise HTC ile ortaklaşa Nexus One adlı telefonu tasarladı.

Duyurulmasından sonra büyük merak uyandıran, fakat daha soran bazı çevreler tarafından çok beğenilmeyen Nexus One, yine de akıllı telefon pazarının en önemli aktörlerinden biri olmaya aday. Ancak karşısındaki rakipler çok güçlü.

Akıllı telefon pazarının lideri iPhone, yeni Nexus One’a karşı

Nexus One’ın karşısındaki en büyük rakip, hiç kuşkusuz Apple iPhone. Tek başına, akıllı telefon pazarının önemli bir kısmını elinde bulunduran iPhone, büyük ve sadık bir hayran kitlesine sahip.

Performans yarışı

Nexus One’ın, iPhone kullanıcılarını vazgeçiremese de, yeni bir akıllı telefon alacakları bir şekilde ikna etmesi gerekiyor.

Distinctive Developers adlı bir grup geliştirici, iPhone ile Nexus One’ın grafik performansının karşılaştırıldığı bir video yayınladı. Videoda, iki telefon yanyana konarak, aynı test yazılımında gösterdikleri performans FPS bazında ölçüldü.

Hangisinin galip geldiğini merak ediyorsanız, aşağıdaki videoya bir göz gezdirmenizi tavisye ediyoruz.

#http://video.shiftdelete.net/y/00ea3a618de3c165ca04b0aaea359dc0.flv#

:: Nexus One, akıllı telefon pazarında sizce ne kadar başarılı olur?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Nexus One, iPhone’a Karşı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    5 buçuk yıl sonra gördüm :)))

  2. Erdem Uğuz dedi ki:

    şu videolarınızı hd olarak youtube’a da koysanız ne iyi olur!

" Nexus One, iPhone’a Karşı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nexus One, iPhone’a Karşı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nexus One, iPhone’a Karşı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "