Okunma

Nexus One’da Problem Var!


03 Mart 2010 Çarşamba 21:45
Nexus One’da Problem Var!

Android işletim sistemleriyle ilgili olarak, kullanıcıların, yaşadıkları sorunları ve deneyimlerini paylaştığı bir sitede, Nexus One‘ın çoklu dokunma desteği ile ilgili önemli bir hata ortaya çıkartıldı. Görünüşe göre telefon, aynı eksende birkaç defa çoklu dokunmaya maruz bırakıldığı anda bir takım sorunlar yaşamaya başlıyor.

#http://video.shiftdelete.net/y/9059793ffb5eeac1c849ecf786839d82.flv#

Sorun ilk olarak, oyun geliştiricisi Robert Green tarafından ortaya çıkartıldı. Battery Powered Games adlı oyun geliştirme şirketi bünyesinde Nexus One için oyun geliştirirken sorunu fark eden Green, anında yetkili kişilere sorunu bildirmiş.

Robert green, sorunu kolayca gösterebilmek için Multitouch Visible Test adını verdiği bir uygulama geliştirdi ve Motorola Droid ile birlikte Nexus One‘da bu uygulamayı karşılaştırmalı olarak çalıştırdı. Videoda da görüldüğü üzere Motorola Droid’te uygulama gayet normal çalışırken Nexus One’da ise çoklu dokunma sistemi sorunlu çalışıyor.

:: Sizce Nexus One, olması gerekenden daha sorunlu bir telefon mu? Google, Nexus One için erken mi davrandı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nexus One’da Problem Var! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nexus One’da Problem Var! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nexus One’da Problem Var! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "