Okunma

Nihayet: Chrome OS Resmen Göründü!


01 Eylül 2009 Salı 03:34
Nihayet: Chrome OS Resmen Göründü!

Bugüne kadar Chrome OS ile ilgili birçok sözde görüntü, internete düştü ve tartışıldı. Ancak Google’ın merakla beklenen işletim sistemine dair ilk resmi görüntü, bambaşka bir yerde ortaya çıktı. Google Chrome‘un arkasındaki açık kaynaklı web tarayıcısı projesi Chromium‘un gecelik sürümlerinin kodlarında Chrome OS‘nin izine rastlandı.

Ekran görüntüsünde de görebileceğiniz ve tahmin edebileceğiniz üzere, Google’ın web tarayıcısı elbette Chrome OS ile sıkı sıkıya entegre çalışacak. Resimdeki kod, Chrome OS’nin kullanıcı girişi yöneticisine gönderilecek “tek kayıtlı çerezlerden” bahsediyor.

Bu çerezler, Gmail‘den Takvim ve Belgeler‘e kadar birçok Google servisine tek noktadan basitçe erişmeyi mümkün kılıyor. Bakalım geliştirilmesi devam ettikçe, Chrome OS‘ye dair başka ne gibi özelliklerle karşılaşacağız.

:: Chrome OS’yi önemli bir gelişme olarak görüyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nihayet: Chrome OS Resmen Göründü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nihayet: Chrome OS Resmen Göründü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nihayet: Chrome OS Resmen Göründü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "