Okunma

Nike Fit ayakkabı numarasını ölçecek


10 Mayıs 2019 Cuma 08:00
Nike Fit ayakkabı numarasını ölçecek

Uzun süredir artırılmış gerçeklik teknolojilerine kafa yoran ve büyük yatırımlar yapan spor giyim üreticisi Nike, geliştirmiş olduğu teknolojiyle birlikte ayakkabı numaranızı da bulabiliyor. Nike bu uygulamasına, Nike Fit adını veriyor.

Ayakkabı numarası bulma uygulaması Nike Fit neler sunuyor?

Nike Fit kamera yardımıyla kullanıcının ayağını tarıyor ve böylece doğru ayakkabı numarasını bulmasına yardımcı oluyor. Tabii uygulama bunu yaparken bilimsel verileri ve yapay zeka algoritmalarını kullanıyor.

nike fit

Ünlü giyim firmasının açıklamalarına göre insanların neredeyse yüzde 60’ından fazlası ayakkabı alırken yanlış numaralı ayakkabıları alıyor. Bu bağlamda da Nike ayakkabı numarası bulma uygulaması ile birlikte yanlış numaralı ayakkabı giyme problemini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Ayağınızı taratmanızın ardından ayağınızı milimetrik olarak ölçümleyen uygulama, kısa bir süre içerisinde ayakkabı numaranızı tespit ediyor. Ayakkabı numaranızı direkt olarak karşınıza çıkaran uygulama, “Sizinle aynı ayak tipine sahip kişilerin yüzde 80’i bu numarayı giyiyor” gibi bilgilendirici mesajlar da veriyor. Ayrıca sağ ayağın sol ayaktan büyük olması gibi konularda da sizi bilgilendiriyor.

Henüz kullanıma sunulmayan uygulamanın Temmuz aylarında ilk olarak ABD’de kullanıma sunulması bekleniyor. Ardından ise yaz bitmeden Avrupa’da kullanıma sunulacağı söyleniyor.




yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Nike Fit ayakkabı numarasını ölçecek”

  1. Anonim dedi ki:

    nike önce kendi ayakkabıları arasındki numara uyumsuzluğuna bir çare bulsun

" Nike Fit ayakkabı numarasını ölçecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nike Fit ayakkabı numarasını ölçecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nike Fit ayakkabı numarasını ölçecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "