Okunma

Nintendo 3DS Neler İçeriyor?


20 Ocak 2011 Perşembe 13:30
Nintendo 3DS Neler İçeriyor?

Nintendo, geçtiğimiz günlerde söz verdiği gibi piyasaya ilk etapta 1.5 milyon adet yerine 400.000 adet 3DS sunacağını duyurmuş ve bu durum, oyun severleri müthiş bir rekabet içine sokmuştu. Genel kanı, pre-order için bile uzun kuyrukların oluşacağı yönündeydi ve öyle de oldu.

Bugünün ilk ışıklarıyla konsolun çıkış tarihinin resmen belli olması ve ön-siparişlerin alınmaya başlanmasıyla bazı satış noktalarının önünde 200-300 kişilik kuyrukların oluştuğu gözlemlendi.

Nintendo, yaptığı açıklamada, aylardır hemen hemen her gün adından öyle ya da böyle bahsettirmeyi başaran 3DS’in, 26 Şubat tarihinden itibaren raflardaki yerini alacağını duyurdu. Konsol için ön-siparişlerinde alınmaya başlandığını belirten şirket yetkilileri, 3DS’in Amerika’ya geliş tarihinin 25 Mart, Avrupa’da satışa sunulacağı tarihin ise 27 Mart olduğunu sözlerine ekledi.

Peki bu kadar adından bahsettiren, aylardır bir gün bile gündemden düşmeyen 3DS’in bize sunduğu yenilikler neler?

Künye Modu

Bu özellik sayesinde artık herkesin konsolu kendisine özel olacak. Bir bakıma bunu cep telefonlarımızın bluetooth’larına koyduğumuz isimler gibi düşünebiliriz. Bu sayede, wireless aramalarında, kendi konsolumuzu belirlemekte zorluk çekmeyeceğiz.

Mii Stüdyo

3DS kullanıcıları, Wii’ninkine benzer fakat ondan çok daha ileri bir seviyede olan Mii Stüdyo’larından diğer kullanıcılara ulaşabilecek. Konsolun kamerasından kendi profil resimlerini çekip koyabilecekleri gibi, künyelerini de buradan paylaşabilecekler.

WiFi Uyku Modu

Konsolda uyku modu diye tabir edilen, oyunun açık olmadığı zamanlarda, kullanıcılar isterlerse internete bağlanarak ücretsiz yazılım, oyun ve bilgileri indirebilecek.

Efsane Oyunlar Seçeneği

Nintendo, daha önceden 3DS’te Game Boy ve Game Boy Color oyunlarının oynanabileceğini duyurmuştu. Sözünü de tuttu. Yeni aygıt bu isteğimize cevap verebilecek şekilde tasarlandı.

Ücretsiz TV

Fuji TV, 3DS kullanıcıları için ücretsiz yayınlar yapacak ve 3D videolar paylaşacak. Ancak Japonya dışındaki ülkeler için bu kullanım imkanının nasıl olacağı henüz netlik kazanmadı.

Fotoğraf Düzenleyici

Her ne kadar detayları tam olarak açıklanmamış olsa da, bu aygıtın sahip olduğu özelliklerden birinin de fotoğrafları düzenleyebilmek olduğu belirtiliyor.

Peki 3DS Satışa Sunulduğunda Hangi Oyunlar Raflarda Olacak?

İşte ilk etapta açıklanan bazı 3D oyunlar: Super Mario, Madden NFL, Resident Evil: The Mercenaries 3D, Zelda: Ocarina of Time, PES 2011, Lego Star Wars III: The Clone Wars 3D.

:: Nintendo 3DS almayı düşündürten özellikler nelerdir?

Yazar: Uğur Tufan
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nintendo 3DS Neler İçeriyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo 3DS Neler İçeriyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo 3DS Neler İçeriyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "