Okunma

Nintendo Akıllı Telefonlara Yöneliyor!


07 Temmuz 2016 Perşembe 07:30
Nintendo Akıllı Telefonlara Yöneliyor!

Nintendo‘nun Haziran ayının son günlerine doğru düzenlemiş olduğu “76.Yıl Genel Hissedarlar Toplantısı”nda şirketin gelecekteki politikalarına ilişkin pek çok karar aldığı belirtiliyordu.

Nintendo’nun aldığı kararlardan birini ise akıllı telefon cihazlarına yönelik olarak meydana getirilecek çevre birimlerinin oluşturduğu ifade ediliyor.

Telefon için kontrolör gelebilir

Nintendo Eğlence Planlama Ve Geliştirme Bölümü Genel Müdürü Shinya Takahashi, akıllı cihaz uygulamaları için fiziksel kontrolörlerin piyasada var olduğunu; fakat kendilerinin de yeni bir çözüm arayışında olacaklarını dile getirdi.

Akıllı cihaz uygulamaları için fiziksel bir kumanda olmadan aksiyon oyunlarına uygulanabilirliğinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinin üzerinde duracaklarını söyleyen Takahashi, yaş grubu ayrımı yapmaksızın yeni bir çözüm meydana getirmek istediklerini sözlerine ekledi.

16-07/06/img_9268-840x532.jpg

Nintendo‘nun mobil platforma yönelik olarak oluşturduğu Miitomo oyununun var olan beklentileri karşılayamamasına rağmen, gelecek süreçte 5 yeni mobil oyunu daha piyasaya sürme tercihinde bulunacağı Android Authority‘deki haberde yer aldı.

16-07/06/nintendo-miitomo-screenshots-crop-aa-5-1000x17782-840x630-1467802525.jpg

NX ne durumda?

Nintendo’nun bugüne kadar sattığı oyun konsollarının sayısının 12.8 milyon olması, hedeflenen satış rakamlarının ise 100 milyona dek varmasının piyasaya sürecekleri yeni oyun konsoluna yönelik oluşan beklentiyi arttıracağı ifade ediliyor.

Nitekim, Nintendo NX‘in şirket yayın politikalarına yeni bir rota kazandırabileceği çeşitli ortamlarda konuşuluyordu.

Nintendo, şimdiki süreçte ise genel şirket yayın politikalarını gözardı etmeden akıllı telefon aksesuarları piyasasında yer almak istiyor.

Şirketin ilkelerinden ödün vermeden yeni mobil oyun, oyun konsolu, çevre birimleri gibi çözümleri nasıl üreteceği merak konusu. 

Mario, The Legend Of Zelda gibi oyunların sevenlerini heyecanlandıran konsolun nasıl bir satış stratejisi, sonrasında başarısı yakalayacağını zaman gösterecek.

:: Nintendo’nun akıllı telefonlara yönelik olarak üreteceği çevre birimleri ve diğer yeni girişimleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Nintendo Akıllı Telefonlara Yöneliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  telefonlar yeni neslin oyun konsolu

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Gec olsun guc olmasın. Fiyatlari da fazla yuksek olmasin

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yıllardan beri bekliyoruz iyi olur nintando için

 4. SDN Okuru dedi ki:

  pokemon 3ds oyunlari gelmeli, gelince de 3ds bitecek

" Nintendo Akıllı Telefonlara Yöneliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo Akıllı Telefonlara Yöneliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo Akıllı Telefonlara Yöneliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "